Nauczanie modułowe od tego roku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
fenol
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2017, o 18:23

Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: fenol »

Cześć,

Czy ktoś może wie z obecnych studentów UM Lub czy pierwszy rok lekarskiego będzie miał na 100% nauczanie modułowe?

Niestety nie ma jeszcze programu studiów od 2017 w internecie
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: _kajka_ »

Tak, na 100% będzie nauczanie modułowe. Też czekam na oficjalną informację w internecie, ale podpytałam przy okazji pisania egzaminu wstępnego.
Wybierasz się do Lublina?
fenol
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2017, o 18:23

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: fenol »

Taak, zalogowałam się do Lublina na lek poprawiałam w tym roku i mam nadzieję że wystarczy, ale chciałam sie więcej dowiedzieć o co chodzi z tymi nowymi przedmiotami, bo chyba nigdzie indziej tak to się nie odbywa
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: David »

System zmienia wiele, bo integruje wiele nauk podstawowych w jeden przedmiot. I tak np. będzie mieć egzamin pt. Układ krwionośny- który będzie skupiał anatomię, histologię, fizjologię itd. Na I roku czeka Was więc tak na prawdę kilkanaście egzaminów.

Jeśli chodzi o część anatomiczną, proszę wstrzymajcie się z kupnem podręczników bo sprawa jest w toku (choć PRAWDOPODOBNIE wróci Bochenek).
lykorz
fenol
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2017, o 18:23

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: fenol »

Dziękuję!

A czy wiadomo kiedy można się spodziewać szerszych informacji na stronie uczelni?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: David »

Niestety nie wiem, ale jeśli Ci zależy na tym, myślę że spokojnie można się skontaktować z z Działem Rekrutacji (w pierwszej kolejności), ew. którymś z Dziekanatów, lub Działem Kształcenia .

Pozdrawiam!
D.
lykorz
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: _kajka_ »

David, jak oceniasz tą zmianę na nauczanie modułowe?
fenol
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2017, o 18:23

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: fenol »

[at], Na Fryczu- tej prywatnej uczelni w Krakowie, gdzie od roku jest lekarski- jest nauczanie modułowe, na ich stronie jest program studiów, można zobaczyć jak to wygląda mniej więcej:)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Nauczanie modułowe od tego roku?

Post autor: David »

_kajka_ pisze:
6 lip 2017, o 18:51
David, jak oceniasz tą zmianę na nauczanie modułowe?
Ja oceniam bardzo krytycznie, ale muszę przyznać że Uniwersytet też mocno pracuje nad tym by to ruszyło jak należy (prace nad walidacją pytań do testów etc.). Sama zmiana programu na moduły nie jest stricte związane z widzimisie Uczelni a ze zmianą przepisów nt. temat- jednak chyba tylko UMLub podchodzi do tej zmiany w ten sposób.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości