Kolejny post typu 'poprawa matury'

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Byolog
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2014, o 14:54

Kolejny post typu 'poprawa matury'

Post autor: Byolog »

hej,
wiem, że to robi się nudne, bo takich tematów jest na pęczki, ale musze prosić Was o opinię.

W skrócie, nie uczyłem się pilnie biochemu i skonczyłem na Politechnice. Probowałem poprawić bio+chem bez skutku - brak czasu, brak samodyscypliny. W miedzyczasie dość dobrze napisałem rozszerzoną fizykę. Mam dyplom z inż. biomedycznej, pracowałem w dwóch poważnych zakładach ściśle powiązanych z tematyką studiów.

W pracy nie jestem w tym zły, dość szybko się uczę więc nie mam z niczym problemów! Zwyczajnie
praca inżyniera jakoś mi nie leży - równie dobrze obowiązki które mam może wykonać każdy - czy to po zawodówce, czy po innym kierunku technicznym Męczy mnie taka praca, a towarzysząca jej rutyna przytłacza. Możliwości awansu są niewielkie. Rekrutacje są długie i męczące, a chętnych setki.

Uważam, że dojrzałem do medycyny. Ukierunkowałem się i wiem czego chcę.

Wasza rola to pomóc mi z poniższymi obawami.
- Jak mam nauczyć się maturalnego materiału z biologii i chemii, mądrości których zupełnie już nie pamietam? Mam masę materiałów, jak z tego korzystać, żeby faktycznie się uczyć, a nie przez rok przepisywać podręczniki?
- Czy są jakieś szansę na pomoc finansową z uczelni celem utrzymania na studiach w innym miescie?
- Zaczynajac miałbym 25 lat (o ile uda się poprawić w 2018), jak to będzie wyglądać? Jaka jest średnia wieku na medycynie?

Nie straszą mnie zarobki stazystów, rezydentów. Nie straszy mnie też jaka to cięzka robota, jak długie są studia itd. Rozumiem i akceptuje.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Kolejny post typu 'poprawa matury'

Post autor: persil1991 »

Byolog pisze:
13 lip 2017, o 19:32
- Jak mam nauczyć się maturalnego materiału z biologii i chemii, mądrości których zupełnie już nie pamietam? Mam masę materiałów, jak z tego korzystać, żeby faktycznie się uczyć, a nie przez rok przepisywać podręczniki?
Najlepiej mieć jedno podstawowe źródło (np. podręcznik, notatki), które można uzupełniać innymi materiałami (np. jak nie zrozumiesz jakiegoś tematu). To, czego się musisz nauczyć, można znaleźć w informatorach maturalnych na stronie CKE. Z czasem, gdy uznasz, że Twoja wiedza jest już wystarczająco duża, można zacząć rozwiązywać arkusze maturalne, których całą masę znajdziesz w internecie. Możesz również zakupić jakiś zbiór zadań (zwłaszcza konieczny w przypadku chemii).

Od siebie polecę również notatki maturalne persila", których jestem autorem. Stworzyłem je na podstawie podręczników i wspomnianego wyżej informatora maturalnego, by później przygotowywać się z nich do matury. Zawsze ciężko mi było uczyć się prosto z książek. A po dobrze zdanej maturze (cel - medycynę - udało się osiągnąć bez problemu) pomyślałem o ich sprzedaży. Notatki cieszą się sporą popularnością i bardzo dobrymi opiniami, możesz poczytać chociażby korzystając z google
Byolog pisze:
13 lip 2017, o 19:32
- Czy są jakieś szansę na pomoc finansową z uczelni celem utrzymania na studiach w innym miescie?
Jest stypendium socjalne w zależności od wysokości osiągniętego dochodu przez członków rodziny oraz stypendium rektora dla najlepszych studentów, które uwzględnia średnią i dorobek naukowy (jednak można je otrzymać dopiero od drugiego roku).
Byolog pisze:
13 lip 2017, o 19:32
- Zaczynajac miałbym 25 lat (o ile uda się poprawić w 2018), jak to będzie wyglądać? Jaka jest średnia wieku na medycynie?
Większość to osoby w tym samym wieku, rok i dwa lata starsze. Parę osób starszych 3-5 lat. Reszta to rzadkość. Przynajmniej u mnie na roku w Poznaniu.
Byolog
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2014, o 14:54

Re: Kolejny post typu 'poprawa matury'

Post autor: Byolog »

Dzięki za odpowiedź. Wiem, pamiętam o Twoich notatkach, prawde mowiąc kupiłem je od Ciebie w 2012 roku tuż przed maturą celem powtórki. Nie wiem na ile są aktualne, ale te ktore brałem pobierałem chyba z konta na chomikuj i zawierają dość fajną i obszerną wiedze z biologii (podzieloną na działy biologia wstep, potem genetyka, botanikka, czlowiek, inne organizmy, zoologia). Nie zbyt jednak korzystałem z chemii ale to juz temat na inny wątek, być może aktualizowałes notatki - nie wiem. Mam je jednak na uwadze i zrobie jak piszesz, zanim zawalę biurko zbiorami poczytam Twoje notatki.

Dzięki za odpowiedz co do pozostałych pytań - w sumie dość budujące
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość