Biotechnologia – UG/GUMed czy UWr?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Xavia
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2016, o 21:43

Biotechnologia – UG/GUMed czy UWr?

Post autor: Xavia »

Witam.
Zamierzam studiować biotechnologie. Niestety, nie mogę zdecydować się jeśli chodzi o miejsce mojej przyszłej edukacji. O studiach na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego myślałam od dawna. Jednak na Pomorzu byłabym sama. Składałam również na UWr – do Wrocławia idzie spora grupa moich znajomych, dzięki czemu mogłabym liczyć na stancje. W Gdańsku mogę mieć problem z akademikiem – jest niewiele miejsc. Papiery dostarczyłam na obie uczelnie. Tak naprawdę, to przede wszystkim brakuje mi opinii studentów biotechnologii UG/GUMed i UWr. Byłabym wdzięczna jeśli ktoś podzieliłby się ze mną swoim zdaniem na ten temat oraz potrafił odpowiedzieć na moje pytania:
Jak wyglądają studia na UWr i UG?
Czy biotechnologia na UG jest rzeczywiście ukierunkowana bardziej w stronę medyczną?
Jak oceniacie poziom trudności studiów?
Co z presją?
Jaka jest atmosfera?
Studenci współpracują, czy ma miejsce coś w stylu „wyścigu szczurów”?
Jakie podejście do studenta mają wykładowcy?
Jak oceniacie poziom innowacyjności wydziału?
Czy wyjazdy na uczelnie zagraniczne są powszechne?
Z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość