Lekarki niestacjonarny - przenosiny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
angelikapoz
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2017, o 11:00

Lekarki niestacjonarny - przenosiny

Post autor: angelikapoz »

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie przenosin ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne (chodzi o Poznań, ale uczelnia nie gra roli). Czy jest ktoś kto się przeniósł na drugim roku, albo może poradzić czy w Poznaniu jest dużo nauki na drugim roku i dałabym radę jeszcze dodatkowo powtarzać do matury?

Z góry dziękuję za udzieloneodpowiedzi
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: Lekarki niestacjonarny - przenosiny

Post autor: Merien »

Hej, ja się co prawda przeniosłam po 3 roku, ale patrząc na ilość nauki, myślę, że jest to możliwe. Tylko musisz sobie rozplanować naukę, na drugim roku są momenty kiedy jest luźno, a są kiedy będziesz musiała się przyłożyć.
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Lekarki niestacjonarny - przenosiny

Post autor: tak-jakos »

Ja studiuję w Poznaniu i poprawiłam maturę z biologii na pierwszym roku o 12%. Jak dla mnie II rok był lżejszy niż I, dodatkowo na II niektóre grupy miały mało zajęć w drugim semestrze, czyli wtedy kiedy są matury, więc tak, moim zdaniem da się. Osobiście znam 3 osoby, które poprawiły maturę podchodząc do niej właśnie na II roku. Tylko nie można za bardzo planować i nastawiać na to, że się uda, bo samo poprawienie matury to połowa sukcesu. Ja z moim wynikiem (174 pkt) spokojnie dostałabym się w poprzednich rekrutacjach, ale akurat wtedy, gdy poprawiłam (2015 r.) próg wynosił 176, więc i tak musiałam dalej płacić i przeniosłam się dopiero po II roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości