II rok Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: II rok Katowice

Post autor: karooolajn »

U nas dr RK nie zrobiła np bo była zmęczona poprzednią grupą, a dr R miała immunogrę
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: II rok Katowice

Post autor: makebelieve »

U nas mgr S powiedziała, że będzie nas pytać z praktyki w teorii Czyli testy, badania itp
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: II rok Katowice

Post autor: ameba11 »

Witajcie,
Wiem ze jeszcze są wakacje, ale już zaczynam myśleć o zbliżającym się roku akademickim. Wypożyczyłam sobie biochemie Harpera i fizjologie Konturka, jeszcze się oczywiście nie uczę, ale w sumie już mogłabym zacząć cos przerabiać bo trochę znudziło mi się nic nie robienie , tylko właściwie nie wiem od czego zacząć, od znajomych słyszałam ze 2 rok jest o wiele gorszy niż 1 pod względem ilości materiału i braku czasu.
Stąd moje pytanie do Was jest następujące ,
Czy lepiej zacząć ogarniać materiał, a zwłaszcza biochemie już w wakacje?
I jeśli tak to od którego działu w Harperze?
A jak chodzi o fizjologie w Kato to skoro obowiązuje Konturek to trzeba go znać tak dokładnie jak Sawickiego?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: II rok Katowice

Post autor: MrBrightside »

Uuu, też sobie wypożyczyłem Konturka i Bańkowskiego po pierwszym roku. Oczywiście nie było kiedy ich otworzyć przez wakacje. XD
Od którego działu Harpera zacząć? Od żadnego. Pierwsze ćwiczenia i wejściówki na bioszce są z obliczeń, tego w książce nie ma. Możesz przejrzeć notatki z liceum, z czego dokładnie, to zobacz sobie na stronie katedry. Moim zdaniem tyle wystarcza aż nadto. Pierwszy kolos jest z kwasów nukleinowych i Harper Cię powinien zacząć interesować dopiero przed nim, bo na ćwiczenia obowiązuje skrypt. Chyba nic się nie zmieniło przez te parę lat. :p
Fizjo zależy od asystenta nie słyszałem, żeby jakieś jednolite wejściówki wprowadzali. Ja miałem z kierowniczką ćwiczeń i uczyłem się z Ganonga i wykładów profesorki. Raczej te wykłady/slajdy są nawet istotniejsze niż książki.
Awatar użytkownika
TonieJa
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2017, o 17:29

Re: II rok Katowice

Post autor: TonieJa »

Na pierwszych zajęciach z biochemii immunów, albo z fizjologii jest wejściówka? Bo na biochemii widziałam, że oprócz bfhp były wpisane jakieś obliczenia?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: II rok Katowice

Post autor: makebelieve »

Na żadnych pierwszych zajęciach nie ma wejściówki, na immunach jest prelekcja dr R, jak komuś się nudzi to może przeczytać spisana prelekcje jak ma, bo pani dr lubi zaatakować mikrofonem, ale bez spiny jak się nic nie odpowie z fizjo pierwsze zajęcia mega lajtowe, nic szczególnego się nie działo. Na biochemii na ćwiczeniach pierwsze zajęcia są organizacyjne+właśnie obliczenia chemiczne i jak ktoś słabo z tym stał w liceum to tez może powtórzyć, bo morderczy wzrok dr S jak się nie umiało rozwiązać zadań to nie było nic miłego xd i znać różnice między stężeniem wagowo wagowym a wagowo objętościowym! ale to tak naprawdę powtórzyć dla własnego komfortu psychicznego, wejściówka z tego i tak będzie na kolejnych zajęciach. Na semki będziecie musieli rozdzielić między sobą prezentacje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości