próg 2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mcdreamy69
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 21:10

próg 2016

Post autor: mcdreamy69 »

Hejka:D Wie ktoś może ile wynosił próg z odwołań na ump zeszłego roku?
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: próg 2016

Post autor: Ewakuacja »

z tego co kojarzę to nie funkcjonuje nic takiego jak odwołania.
ostateczny próg wynosił 168 na stacjonarnych, a na niestacjonarnych 130.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: próg 2016

Post autor: chemik987 »

Funkcjonują podobno z forum na medycyne ktoś pisał ze nawet 162 weszlo z odwołań ale to nie oficjalnie
mcdreamy69
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 21:10

Re: próg 2016

Post autor: mcdreamy69 »

Ewakuacja pisze:
6 sie 2017, o 22:48
z tego co kojarzę to nie funkcjonuje nic takiego jak odwołania.
Gdyby nie funkcjonowało, to nie pytałbym o to, nieprawdaż?

Odpowiedź już znam - miał on inną wartość, niż jak napisano niżej. Niemniej dziękuję. Temat uznaję za zamknięty.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: próg 2016

Post autor: Ewakuacja »

odwołania są niby w sytuacji, gdzie z powodu błędu ktoś się nie dostał a nie w sytuacji, że ja chcę tu studiować i koniec". pewnie ten nieoficjalny próg to dla krewnych i znajomych królika
Maxyma_md
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2016, o 17:53

Re: próg 2016

Post autor: Maxyma_md »

Nie są dla krewnych królika". W sierpniu wysyłają listy, że kandydat nie został zakwalifikowany i ma 2 tygodnie na odwołanie się od decyzji komisji. Te odwołanie jest po prostu traktowane jako chęć potwierdzenia chęci dalszego udziału w rekrutacji i tak naprawdę nie powinno nazywać się odwołaniem, ale sporo osób tego nie wie, bo nie jest to nigdzie wprost napisane. Po opublikowaniu listy przyjętych na początku sierpnia UMP kolejnych bierze już tylko z odwołań, a nie po kolei z listy, jak na innych uczelniach.
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: próg 2016

Post autor: Merien »

Maxyma_md ma racje, dokładnie tak funkcjonują odwołania na UMP. Sama napisałam takie odwołanie, udało się i w liście mam napisane tak: Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Wydziału Lekarskiego I postanowiła nie przyjąć Pani x na I rok studiów z powodu niewystarczającej ilości punktów kwalifikacyjnych. Od decyzji złożyła Pani odwołanie do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, nie wskazując w nim naruszenia warunków i trybu rekrutacji, a jedynie wnioskując o przyjęcie na studia. Z uwagi na wolne miejsca na w/w kierunku UKR postanowiła przyjąć Panią na studia w ramach uzupełnienia limitu.
I nie, nie mam znajomych. Szkoda tylko, że ta Komisja tak późno obraduje
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: próg 2016

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

Warto próbować, teraz przy zwiększonych limitach, i całych rotacjach na początku roku akademickiego, naprawdę jest większe prawdopodobieństwo na dostanie się z odwołania. Tylko pamiętajcie, żeby to nie była opowieść waszego życia, tylko krótkie, konkretne i rzeczowe uzasadnienie dlaczego akurat Ty a nie inna osoba. Powodzenia
merymery
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2018, o 07:45

Re: próg 2016

Post autor: merymery »

Witam! Zauważyłam ze został poruszony temat odwołań na UMP. Mam pytanie obecnie na WL2 została opublikowana lista uzupełniająca przyjęć na studia na lekarski na WL2, brakuje mi 1 pkt i jestem kilka osób pod kreską. Mam pytanie co napisać w odwołaniu by mieć jakieś szanse dostania się?

Pozdrawiam!
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: próg 2016

Post autor: Merien »

"Chciałabym odwołać się od decyzji Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Nie mam zastrzeżeń do przebiegu procesu rekrutacji, ale uprzejmie proszę o przyjęcie w ramach ewentualnie zwolnionych miejsc."

Coś w tym stylu. To nie ma być rozprawka tylko poinformowanie, że jeśli zwolnią się miejsca to prosisz o przyjęcie i tyle:) Miejsca się na pewno zwolnią, jeśli nie jesteś jakoś daleko pod progiem to są duże szansę, bo dzwonią tylko po tych osobach, które napisały odwołanie. Z tym, że Uczelniana Komisja Rekrutacyjna obraduje w tygodniu przed początkiem roku, więc musisz się uzbroić w cierpliwość. Do mnie zadzwonili w czwartek (albo piątek), a w następny poniedziałek były zajęcia
merymery
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2018, o 07:45

Re: próg 2016

Post autor: merymery »

Jestem 10 pod kreską. Dziękuję bardzo za informację, mam nadzieje ze się uda.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości