Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
DarkSusan
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:07

Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: DarkSusan »

psychiatria.jpg
psychiatria.jpg (27.48 KiB) Przejrzano 4984 razy
Książka od wielu lat jest podstawowym polskim podręcznikiem z dziedziny psychiatrii napisanym przez wybitnych rodzimych specjalistów. Rola psychiatrii jako dynamicznie rozwijającej się gałęzi medycyny systematycznie wzrasta. Powoduje to konieczność ciągłej aktualizacji informacji zawartych w podręczniku. Obecne, najnowsze wydanie Psychiatrii zawiera najbardziej aktualne informacje, między innymi z zakresu teoretycznych podstaw współczesnej psychiatrii, psychiatrii klinicznej oraz terapii zaburzeń psychicznych. Treści zawarte w podręczniku zostały przedstawione w bardzo przystępny i klarowny sposób. Najnowsze wydanie Psychiatrii powinno być użyteczne dla lekarzy specjalistów, lekarzy w czasie robienia specjalizacji, a także lekarzy innych specjalności, ponieważ często się zdarza, iż pacjenci z problemami psychicznymi nie od razu trafiają do specjalistów z tej dziedziny
Szukam obszernej książki o psychiatrii, zawierającą choroby, metody leczenie i diagnozowania, seria książek z linku powyżej mnie zainteresowała czy jest to dobra seria czy jest coś lepszego?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: Mårran »

Zależy, po co, wiem, że znajomi zainteresowani psychiatrią się z tego uczyli do egzaminów. Reszta olewała podręczniki, bo psychiatria to 90% rozmowa i doświadczanie w tym, a 10% regułki. A, no i umiejętność wypisywania zwolnień, rent itp., ale to nie do podręcznika z tym
Pani Buka
DarkSusan
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:07

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: DarkSusan »

Mi jeszcze do egzaminów dość daleko, to ma być jak na razie takie rozszerzenie wiedzy dotyczącej tego co chce w życiu w przyszłości robić. Czyli jak rozumiem że seria dobra skoro twoi znajomi się uczyli z tego do egzaminów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: Mårran »

Pewnie dobra. Wiem, że polecali jako coś, co da się czytać, a nie jakieś pitolenie o szopenie, bo jak się przed LEKiem zabrałam za Bilikiewicza to umarłam na pierwszym rozdziale. Tak naprawdę jednak w większości przypadków czytanie podręcznika ma sens dopiero, jak się wie, czego wymagają. A do pracy to wiadomo - rozmawiać nikt nie nauczy, wypisywać recepty na leki nikt nie nauczy, dziwnych interakcji nikt nie nauczy. Jak chcesz być psychiatrą i masz już podstawową wiedzę z dziedzin niepsychiatrycznych, to pochodź na oddział i pobadaj chorych, więcej się nauczysz.
Pani Buka
DarkSusan
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:07

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: DarkSusan »

Ja dopiero LO zaczynam w tym roku, bardzo ciekawi mnie psychiatria dlatego chciałam coś na wysokim poziomie by już wiedzieć czego się spodziewać po tej specjalizacji choć wiem że jeszcze długa droga przede mną 3 lata LO i 6 lat studiów ale lubię chłonąć naukową wiedzę i właśnie planuje zamówić jeszcze biologię biologie campbella 1400 stron do czytania .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: Mårran »

Jeśli jeszcze nie jesteś na studiach i nie musisz zakuwać z podręczników, to polecam nie zużywać milionów monet na podręcznik, tylko czytać wiedzę z internetu. Nauczysz sie tego samego, a przy okazji będziesz umiał szukać wiedzy w sieci, co jest towarem deficytowym dzisiaj. A jeśli potrzebujesz papieru do nauki, to lepiej jakieś czasopismo ze świeżą wiedzą. Tylko nie (wiem, jestem tendencyjna) jakieś psychologiczne pierdololo i odkrywanie starych, znanych prawd pod nowymi nazwami
Pani Buka
DarkSusan
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2017, o 21:07

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: DarkSusan »

Oglądam kilka naukowych kanałów na yt nawet jeden o tematyce psychiatrii, no i raczej na razie nie mam zamiaru kuć tej książki a po prostu w wolnym czasie gdy najdzie mnie ochota zacząć sobie czytać a w internecie jest taki natłok informacji że nie ma się pojęcia od czego zacząć co potem wychodzi na to że się nic nie poczytało no i jeszcze książka ładnie wygląda na półce choć fakt jest to wydatek ale zawsze marzyłam by mieć półkę pełną książek naukowych i planuje stopniowo kupować kolejne książki
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy polecacie te serie książek o psychiatrii? Psychiatria tom 1-3 Elsevier Urban & Partner

Post autor: Mårran »

Spoczko. A co do internetu, to polecam Medycynę Praktyczną, tam piszą i mówią lekarze, artykuły mają dużą wartość
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości