AM Wrocław czy WUM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
myoopia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, o 14:40

AM Wrocław czy WUM?

Post autor: myoopia »

Proszę o pomoc w wyborze uczelni, kompletnie nie wiem co mam robić. Wielu ludzi obrzuca WUM błotem dosłownie, Wrocław z kolei miastro prostudenckie ale niby zamieszanie na uczelni. Any ideas?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: kliop »

Wrocław ma swoje patologie, ale poza tym jest przyjemnie
myoopia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, o 14:40

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: myoopia »

Co masz na myśli?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: kliop »

Co masz na myśli?
Są przedmioty, gdzie zdanie zależy od humoru egzaminatora. Są prowadzący, którzy sprawiają wrażenie jakby chcieli pognębić studentów. Są też tacy, co mało angażują się w ćwiczenia ze studentami. To wszystko jednak nie zdarza się na każdym przedmiocie i pomijając powyższe sytuacje jest całkiem przyjemnie

Natomiast nie wiem, co chcesz powiedzieć przez to:
niby zamieszanie na uczelni
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: chemik987 »

Wroclaw zdecydowanie wg mnie, mniejsza presja niż w Warszawie a poziom ogólny nie jest jakoś niższy, na pewno nie siedzi się tylko i wylacznie w książkach ale ma się czas na odpoczynek i biofizyka jest dość latwa do zdania
myoopia
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, o 14:40

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: myoopia »

co do zamieszania, chodziło mi o to że dochodzą mnie sluchy że we Wrocławiu jest słaba organizacja i jedynie samorząd trzyma poziom
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: David »

WUM to z kolei moloch i wielkie grupy jak rozmawiam ze znajomymi, na pewno nie jest tak jak ktoś jeszcze kilka lat temu opisywał na forum WUMu. Ja bym szedł do Wrocławia, nawet ze względu na miasto, jeśli odległość dla Ciebie nie robi różnicy.

Czasem mam wrażenie że nawet studenci WUMu zatajają jak tam jest, bojąc się przyznać że nie jest lepiej niż na innych UMach a często w wielu aspektach gorzej. No ale może lepiej wierzyć nadal w swoje złote mity o WUMie.
lykorz
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: kliop »

jest słaba organizacja i jedynie samorząd trzyma poziom
Słaba organizacja zdarza się, ale jest to mniejszość. A samorząd działa bardzo dobrze
michalina
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2017, o 01:26

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: michalina »

Skończyłam UM we Wrocławiu i polecam! Bardzo przyjazna uczelnia studentom, wykładowcy przyjaźni. Z mojego roku nikt nie wyleciał poza osobami, które same zrezygnowały. Wydaje mi się, że we Wrocławiu nie da się oblać roku. Nie słyszałam w każdym razie o takim przypadku. Miasto jest piękne z super życiem studenckim. Z perspektywy czasu i tak sobie zdasz sprawę, że uczelnia na której jesteś zajmuje drugorzędna rolę. 90% zależy od Ciebie
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: mossa »

michalina pisze:
3 sie 2017, o 18:18
Wydaje mi się, że we Wrocławiu nie da się oblać roku. Nie słyszałam w każdym razie o takim przypadku.
Teraz to chyba już rzeczywiście się nie da, skoro nawet z niezdanymi kobyłami typu anatomia można iść na kolejny rok z warunkiem. I w ten sposób jest mnóstwo osób powtarzających anatomię, biochemię, rzadziej zdarzały się też takie z farmą czy chirurgią. A jeszcze nie tak dawno kolega, z którym byłam w grupie na pierwszym roku, nie zdał anatomii - jak kończyłam trzeci rok to on nadal był na pierwszym i nadal z tą anatomią walczył
lek. mossa
Awatar użytkownika
Dat_Boi
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2016, o 01:03

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: Dat_Boi »

WUM to poza CMUJ najlepsza uczelnia w kraju, więc wybór jest dość oczywisty
Awatar użytkownika
maninblack
Posty: 415
Rejestracja: 2 maja 2010, o 11:15

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: maninblack »

Zdecydowanie Wroclaw
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: AM Wrocław czy WUM?

Post autor: Hipstęł »

WUM i organizacja?
Tutaj to pojęcie wcale nie funkcjonuje.
Wrocław jest bardziej przyjazny studentom, WUM ma więcej kół i łatwiej wkręcić sie w coś, co da publikacje/pozwoli zdobyć fajne doświadczenie.
Jeśli chodzi o poziom narzekania, trudności i innych rzeczy, to wszędzie jest nieco inaczej i nie da się porównać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości