Weterynaria Olsztyn

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
moniat
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2016, o 11:11

Weterynaria Olsztyn

Post autor: moniat »

Hej dostałam się w tym roku na weterynarię do Olsztyna i poszukuję studentów z UWM, którzy mogliby odpowiedzieć na kilka pytań Będę bardzo wdzięczna za kontakt
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Weterynaria Olsztyn

Post autor: Admin »

Proszę pytać i odpowiadać - to są podstawowe funkcje forum dyskusyjnego.
moniat
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2016, o 11:11

Re: Weterynaria Olsztyn

Post autor: moniat »

Czy 1 rok jest aż taki straszny jak go malują? Słyszałam wiele opinii o tym, że po 1 roku 100 osób odpada czy naprawdę jest tak łatwo wylecieć czy trzeba się postarać?
Rinn96
Posty: 7
Rejestracja: 3 gru 2015, o 15:18

Re: Weterynaria Olsztyn

Post autor: Rinn96 »

Jeśli będziesz się uczyć na bieżąco i sumiennie to żadne wylatywanie Ci nie grozi mimo wszystko uczyć się trzeba i to niemało, ja miałam nieprzyjemne zderzenie z rzeczywistością po 3 latach obijania się w liceum. Po I roku zostaje mniej więcej połowa studentów, ale duża część z nich sama zrezygnowała, z przeróżnych powodów. Nie sądzę, żeby w Olsztynie było trudniej czy straszniej niż gdzie indziej - z perspektywy czasu uważam, że I rok był całkiem fajny
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria Olsztyn

Post autor: zoo_ »

Tyle ludzi odpada przede wszystkim dlatego,że zwiększyli drastycznie ilość przyjmowanych osób (logiczne, że więcej przyjętych przekłada się na więcej opuszczających). Ale w bardzo dużej mierze są to ludzie, którzy: a) sami stwierdzają, że to nie to i rezygnują lub szukają pretekstu żeby ich wywalili b) w zasadzie to nie wiedzą co chcą i co będzie to będzie c) nie traktują studiów jako przygotowania do pracy tylko super okres na zabawę, a nauka no to cóż, trzeba to kiedyś się zda
Także jak komuś zależy, to nie ma się co martwić, bo może jedynie w trakcie stwierdzić, że zmienia plany. Ale to chyba nie będzie wtedy co żałować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości