Atlas PROMETEUSZ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kryher12
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2017, o 11:43

Atlas PROMETEUSZ

Post autor: Kryher12 »

Witam, czy może się ktoś wypowiedzieć o atlasie prometeusz? Wiem, że nowy jest drogi - około 650 zł, ale mam okazję kupić za około 450 zł. Pytanie czy jest wart tej ceny? Dodam, że książka jaka wymagana jest na uczelni to Bochenek, atlas prometeusz jest także w literaturze polecanej.

Wykaz obowiązujących podręczników i atlasów do nauki anatomii dla I roku Wydziału Lekarskiego na Rok Akademicki 2017/2018:

Literatura podstawowa:
1. Anatomia człowieka. Tom I-V. A. Bochenek, M. Reicher. PZWL 2016
2. Neuroanatomia czynnościowa i kliniczna. O. Narkiewicz, J. Moryś. Wyd. PZWL 2013
3. Atlas anatomii człowieka. F.H. Netter. Wyd. Elsevier Urban&Partner 2008

Literatura uzupełniająca:
1. Anatomia. Gray. Podręcznik dla studentów. Tom I-III. Wydanie III. R.L. Drake, A.W. Vogl, A.W.M. Mitchell. EDRA Urban&Partner 2016
2. Ross Wilson Anatomia i fizjologia człowieka w warunkach zdrowia i choroby. A. Waugh, A. Grant. EDRA Urban&Partner 2012
3. Ilustrowany słownik międzynarodowego mianownictwa anatomicznego. H. Feneis. Wyd. PZWL
4. Atlas anatomii człowieka. Tom I-III. PROMETEUSZ. M. Szunke, E. Schulte, U.Schumacher, M. Voll, K. Wesker. MedPharma 2016
5. Mianownictwo anatomiczne. R. Aleksandrowicz. Wyd. PZWL.
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Atlas PROMETEUSZ

Post autor: soczka »

wolałem sobottttttę - zależy gdzie będziesz studiować (jakie miasto) - jak się chce czytać jako podręcznik to prometeusz, ale lepsze i bardziej szczegółowe obrazy ma nasza ukochana Niemecka Sobotta
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Atlas PROMETEUSZ

Post autor: David »

Widzę że chodzi o Lublin- powiem tak, atlas to bardzo indywidualna sprawa. Najlepiej gdybyś podszedł do czytelni i zobaczył który najbardziej Ci się akurat podoba. Na forum są głosy zachwytu nad Prometeuszem, ale mi np. osobiście on nie odpowiada- poza tym że rysunki są ładne to nie wszystkie szczegóły były podpisane itp. I pamiętaj że nie ma jako takiego jednego najlepszego atlasu- w jednym jest fajnie zrobione to, w innym tamto. Może warto polować przy wypożyczaniu podręczników? Ja tą drogą na I roku zaopatrzyłem się w 3 różne atlasy, a nie wydałem na nie nawet złotówki. Wszystko też zależy jak się uczysz, ja np. z atlasu korzystałem bardzo rzadko, raczej na początku nauki, później to już prawie tylko zwłoki+podręcznik.
lykorz
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Atlas PROMETEUSZ

Post autor: black-cat »

Nie miałam tego atlasu, ale paru moich znajomych miało i chwalili. Twierdzili, że to taki atlas i podręcznik w jednym.

Większość znajomych miała jednak atlas Nettera albo Sobottę. Nie korzystałam z Nettera, więc nie będę się wypowiadać. Miałam Sobottę i polecam, mnie się podobał ten atlas:) Dodatkowo ma on w ramkach uwagi kliniczne, a prowadzący lubią o nie pytać. Jestem wzrokowcem, więc mnie atlas się bardzo przydał, zwłaszcza niedługo przed egzaminem:)

A i jeszcze jedno- zazwyczaj jest sporo wymienionych pozycji w literaturze, paru znajomych wzięło to sobie aż tak do serca, że mieli prawie każdą z wymienionych książek. Potem mówili, że to był błąd, bo jak przyszło co do czego to i tak uczyli się tylko z 1-2 podręczników i z atlasu.

Tak jak wspomniano wyżej- najlepiej samemu zobaczyć dany atlas i potem zdecydować.
Kierunek lekarski :)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Atlas PROMETEUSZ

Post autor: David »

black-cat pisze:
17 sie 2017, o 11:27
A i jeszcze jedno- zazwyczaj jest sporo wymienionych pozycji w literaturze, paru znajomych wzięło to sobie aż tak do serca, że mieli prawie każdą z wymienionych książek. Potem mówili, że to był błąd, bo jak przyszło co do czego to i tak uczyli się tylko z 1-2 podręczników i z atlasu.
To właśnie bardzo częsty problem- jak mantrę powtarzam młodszym Kolegom, że medycyna to 6 letni maraton a nie roczny sprint- będzie wiele wydatków, można te pieniądze przeznaczyć dużo bardziej produktywnie, książki do dyscyplin klinicznych są bardzo drogie. Przy Bochenku rzeczywiście przydaje się jakiś skrótowy podręcznik gdy nie ma na to czasu- ale Skawiny czy Krechowieckiego można używane dostać dosłownie za grosze.
Pamiętajcie, że idziecie na te studia żeby być lekarzami a nie anatomami. Dla pierwszoroczniaków może jest to kuriozalne, ale po zdanej anatomii większość już do niej w ogóle nie zagląda, i to nie tylko na studiach tylko w ogóle w życiu, zwłaszcza jeśli nie będziecie w przyszłości wybierać profesji zabiegowej- i mówię to jako prowadzący zajęcia .
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości