Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

Co myślicie o osobie która przez rok przed maturą poświęciła bardzo dużo czasu( codzienna regularna nauka przez kilka godzin dziennie) na przygotowanie do matury i mimo to uzyskała z biologii i chemii łącznie 90-120 pkt. Czy taka osoba ma jakieś realne szanse na wystarczającą poprawę matury, żeby dostać się na lekarski? Czy wg Was warto w takim przypadku poprawiać maturę, czy jest to tylko łudzenie się i nie patrzenie realnie na rzeczywistość?
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Co myślicie.....?

Post autor: KJx »

Myślę, że skoro tyle czasu się uczyła i osiągnęła tak słaby wynik, nie powinna wgl wybierać się na lekarski
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: Mårran »

Pytanie, co zrobiła źle. Jeśli ma tak niskie wyniki, bo zakuwała ciekawostki i szczegóły, a nie zrobiła ani jednego zadania maturalnego, to radzę przygotować się pod maturę i spróbować poprawić (i nie uczyć się kilku godzin dziennie, tylko wypocząć). Jeśli ktoś się dobrze przygotowywał, ale po prostu nie idzie, to pomyślałabym raczej o jakimś lekkim kierunku studiów.
Pani Buka
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

Czyli wg Was jeżeli ktoś robił zadania maturalne przed maturą i mimo tego ma wynik w granicach których podałam to nie ma wogóle szans na wystarczającą poprawę matury?
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

Czy wypowiedziałby się ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja akurat nie robiłem prawie żadnych zadań maturalnych (sprawdziany z biologii przeważnie składały się z takich pytań, więc jednak jakieś zrobiłem), a łącznie z matur z biologii i chemii uzyskałem prawie 160 punktów. Dlatego sądzę, że osoba, która po roku porządnej nauki do matury (ja poświęciłem na to dużo, dużo mniej czasu) uzyskała 90-120 punktów z biologii i chemii, po prostu nie jest do tego stworzona. Albo może jednak jest, tyle że w trakcie przygotowań popełniła jakieś błędy, o czym wspomniała już Mårran.

Albo przygotowania były nie do końca dobre, albo przedmioty te po prostu takiej osobie nie leżą. Zawsze można spróbować sił w innych dziedzinach.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

Czyli podsumowując jeżeli przygotowania do matury obejmowały także robienie zadań maturalnych, a nie tylko teorię, to wg Was najlepszą opcją byłaby rezygnacja z poprawy, zajęcie się czymś innym, a nie łudzenie się, że coś się uda w tej sytuacji zrobić?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja bym spróbował jeszcze raz, ale tylko raz. Znam osobę, która kilka razy poprawiała maturę, żeby dostać się na lekarski, ale po kilku latach poprawiania już odpuściła. Jeśli się nie uda, warto poszukać czegoś innego. Nie każdemu wychodzi biologia i chemia, są też osoby, które dobre są z historii czy języków obcych.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

Jeśli za 2 razem braknie kilku pkt to też w takiej sytuacji warto jest wg Ciebie zrezygnować?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: Nitrogenium32 »

Tak wcześnie może nie. Inna osoba, którą znam, po kilku próbach dostała się w końcu na lekarski, więc wszystko jest możliwe. Jednak jeśli już za którymś razem z kolei brakuje punktów, no cóż. Można próbować dalej, ale dla mnie to trochę bez sensu, jeśli np. za czwartym razem się nie udaje.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

Pytanie zadałam, żeby zorientować się jakie są opinie osób na forum na ten temat. Byłam osobą w takiej sytuacji. Teraz mam zarówno z biologii i jak i chemii +80%, więc poprawiłam sporo, tym bardziej, ze 1 raz pisałam maturę w 2015 r. kiedy podobno była banalnie prosta, więc wg mnie szanse i nadawanie się do czegoś jest oceniane często zbyt pochopnie. Ja bym nie rezygnowała już po 2 maturze, ponieważ po włożeniu takiej ilości wysiłku w przygotowania trudno mi byłoby odpuścić.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: Nitrogenium32 »

Żeby ocenić czyjeś szanse obiektywnie, potrzeba więcej informacji, ale nawet wtedy ciężko postawić jednoznaczną diagnozę". Ja akurat miałem to szczęście, że za pierwszym razem dostałem się na mój wymarzony kierunek, jednak sam nie wiem, jak zachowałbym się, gdybym startował na lekarski i by mi się nie udało. Po włożeniu wielkiego wysiłku w przygotowania rzeczywiście ciężko byłoby odpuścić, ale po pewnym czasie można też dojść do wniosku, że skoro już tyle razy się nie udało, to nie ma to już sensu i trzeba się poddać.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kilka godzin nauki dziennie i tylko 90 pkt z matury

Post autor: kinga1505 »

No właśnie: tego czy ktoś napisze odpowiednio maturę (dotyczy to także innych rzeczy) nikt nie jest w stanie obiektywnie ocenić, a często skreśla się niektóre osoby czasem okazuje się bezpodstawnie. Każdy kto ma normalny poziom inteligencji (czyli nie jest upośledzony umysłowo) jest w stanie przy odpowiednich przygotowaniach napisać maturę tak, żeby dostać się na lekarski.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości