egzamin gimnazjalny

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Calvino »

-3b-, Ja raczej się nie przeniose na biol-chem-fiz ponieważ wole się przygotować lepiej z dwóch przedmiotów niż słabo z 3.
-3b-
Posty: 54
Rejestracja: 5 mar 2012, o 20:01

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: -3b- »

tyle osób zdaje na maturze biologie , chemie oraz fizykę i są bardzo dobrze przygotowani. jak się uczeń systematycznie uczy to sobie poradzi z 3 przedmiotami :b ja wole zdawać fizykę a potem mieć większy wybór uczelni
Dreama
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:30

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Dreama »

-3b-, a ja tam pójdę najpewniej na ŚUM, bo mam najbliżej. Fizyka nie będzie mi potrzebna.
O ile w ogóle się tam dostanę

RedHeart
Posty: 44
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:45

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: RedHeart »

Ja również na biol-chem-fiz, aczkolwiek, dla osób niezainteresowanych nauką fizyki na poziomie rozszerzonym jest możliwość wyboru między tym właśnie przedmiotem, a biofizyką.
Co do zniesienia łąciny z uczelni medycznych, to dla mnie totalny bezsens. i dodatkowy problem, dla starszych od nas pokoleń.
RedHeart
Posty: 44
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:45

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: RedHeart »

I -Dominez-, w stu procentach się z Tobą zgadzam co do trzech rozszerzonych przedmiotów. Szczególnie, że uczelnie, które odeszły od fizyki przy rekrutacji, znów rozważają jej przywrocenie, gdyż jak sami pewnie wiecie- na medycynę jest mnóstwo kandydatów.
I- oczywiście- dwa przedmioty rozszerzone zdać łatwiej. Natomiast z trzema, trzeba się już troszkę pogimnastykować w liceum i na samej maturze. Zapewne zredukuje to nieco listę chętnych
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Calvino »

RedHeart pisze:I -Dominez-, w stu procentach się z Tobą zgadzam co do trzech rozszerzonych przedmiotów. Szczególnie, że uczelnie, które odeszły od fizyki przy rekrutacji, znów rozważają jej przywrocenie,.

Mylisz się z tego co wiem uczelnie które zrezygnowały z fizyki są z tego zadowolone ponieważ mają większy wybór między kandydatami.Z roku na rok maleje ilość uczelni które dalej wymagają fizyki.A wtedy kiedy my będziemy zdawać mature najprawdopodobniej znikoma ilość uczelni będzie wymagała fizyki.

Mi się wydaje że nie ma sensu marnować czas na nauke rozszerzonej fizyki skoro na UJ liczy się tak samo jak matematyka podstawowa
(którą i tak każdy zdać musi).
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Calvino »

mmatuszewski12, Moim zdaniem masz racje z tą matematyką.
MuchaZ
Posty: 74
Rejestracja: 22 lis 2011, o 18:06

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: MuchaZ »

Sam się mocno zastanawiam nad nauką i zdawaniem fizyki, bo jest wymagana w moim upragnionym Wrocławiu, jednak. został jeszcze rok na wybór rozszerzeń, także pożyjemy, zobaczymy. Fakt faktem, że obecna reforma trochę to wszystko ogranicza - od 2 klasy uczysz się rozszerzonej fizyki albo wcale.

Biologię i chemię mam z Nowej Ery, a fizykę z ZamKora. Miałem go w gimnazjum - szczerze to średnio ciekawy.
Awatar użytkownika
wawrzynczakam
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, o 08:05

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: wawrzynczakam »

witajcie,

w tym roku moój brat ma egzamin gimnazjalny. Chciałbym się dowiedzieć czy od tego wyniku dużo zależy aby dostać się do dobrego liceum w warszawie ?
NovaCE

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: NovaCE »

Drogi Gimnazjalisto! Nie powiódł Ci się egzamin gimnazjalny ? Nic straconego! Zapisz się do naszego Liceum. W ofercie mamy też kierunki, na które nie wymagamy wykształcenia średniego. Nie zwlekaj, skontaktuj się z naszym sekretariatem, adres ul. Malmeda 2, 15-440 Białystok, bądź telefonicznie: 796400477.
Marta2
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2017, o 17:50

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Marta2 »

Niestety wynik egzaminu ma duży wpływ na przyjęcie do liceum. Moja siostra w tym roku kończy gimnazjum. Uczyła się przez ostatnie miesiące prawie na okrągło. Zależy jej żeby dostać się w Warszawie, która kształci przyszłych liderów i kandydatów na studia medyczne. Mają autorski program nauczania i indywidualną strategię nauczania. A jej się marzy zostanie lekarzem. Mam nadzieję, że te egzaminy dobrze jej pójdą.
sukrsus
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 10:55

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: sukrsus »

Wyniki egzaminu to zazwyczaj składowa, a nie podstawa przyjęcia do jakiejś szkoły. Nie popadajmy w paranoję.
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Veroniccc »

Hej. Jestem tutaj nowa.
Jest tu jeszcze ktoś, kto w tym roku pisze egzamin gimnazjalny? Planujecie jakoś powtarzać albo uczyć się poza szkołą? Albo rozwiązywać testy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości