Odruch Pawłowa u człowieka

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Odruch Pawłowa u człowieka

Post autor: Qwarrttet »

Jestem zdenerwowany, a więc robię sobie herbatę z melisy. I tak parę/paręnaście razy. Czy jest możliwość, że po jakimś czasie sam smak lub zapach tej herbaty wywoła u mnie stres? Wiem tylko tyle, że odruchy u ludzi to płat czołowy kresomózgowia.

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Odruch Pawłowa u człowieka

Post autor: AnnaWP »

Słyszałam o najdziwniejszych reakcjach", więc myślę, że to możliwe - skojarzenie stanu emocjonalnego z czynnością wykonywaną w tym stanie.
bogugusia
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2017, o 13:55

Re: Odruch Pawłowa u człowieka

Post autor: bogugusia »

Na zasadzie skojarzeń, jak najbardziej. Po dziś dzień mżawka przywodzi mi na myśl egzamin maturalny z polskiego
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Odruch Pawłowa u człowieka

Post autor: Mårran »

Oczywiście
Pani Buka
Awatar użytkownika
bjj
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2017, o 16:54

Re: Odruch Pawłowa u człowieka

Post autor: bjj »

AnnaWP pisze:
1 maja 2017, o 20:08
Słyszałam o najdziwniejszych reakcjach", więc myślę, że to możliwe - skojarzenie stanu emocjonalnego z czynnością wykonywaną w tym stanie.
Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Otóż, może nie oznacza tego samego co musi. Nie wszyscy o tym pamiętają. Na dobrą sprawę nie wiem, dlaczego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości