WUM fakultet

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gimmlim
Posty: 51
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 22:40

WUM fakultet

Post autor: gimmlim »

Jaki wybrać fakultet na WUMie na I rok ?
Wiem, że istnieją dość harde fakultety, jak neurochirurgia i takich raczej bym unikał

Jakie fakultety polecacie dla I-roczniaka ?
Czy może po prostu zgodnie z zainteresowaniem ?

A i czy jeśli nie zapiszę się na fakultet w semestrze zimowym to czy w letnim będzie on również dostępny ?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: WUM fakultet

Post autor: Collo »

Jaki wybrać fakultet na WUMie na I rok ?
Wiem, że istnieją dość harde fakultety, jak neurochirurgia i takich raczej bym unikał

Jakie fakultety polecacie dla I-roczniaka ?
Czy może po prostu zgodnie z zainteresowaniem ?
Fajne są fakultety organizowane przez zakład psychologii. Zajęcia odbywają się tylko w weekend w bardzo miłej atmosferze, a z niektórych nawet można coś wynieść Jednak jak patrzę to w tym roku poskąpili na to miejsca.
Kierowanie się zainteresowaniami to dobry pomysł, trzeba tylko uważać, żeby nie zapisać się na fakultet dla wyższego roku albo taki gdzie w wymaganiach wstępnych piszą o wiedzy z anatomii i fizjologii. Warto też spojrzeć na formę zaliczenia, im prostsze tym lepsze, na 1 roku będziecie mieli co robić, tym bardziej, że dołożyli wam jeszcze jeden przedmiot i dodatkowe 30h fakultetu.
A i czy jeśli nie zapiszę się na fakultet w semestrze zimowym to czy w letnim będzie on również dostępny ?
Z tego co słyszałem to w semestrze letnim mają być kolejne zapisy na fakultety, ale nie jest to jeszcze potwierdzone info.
Inka98
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2017, o 09:54

Re: WUM fakultet

Post autor: Inka98 »

Podbijam
Które fakultety polecacie, aby nie zajmowały zbyt dużo czasu? Czy coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: WUM fakultet

Post autor: Hipstęł »

Na pierwszym roku na wumie nie można mieć warunków, więc warto skupić sie na przedmiotach wiodących, a fakultety olać.
Wybierać fakultety, gdzie obecność zalicza, albo są bezproblemowe, np:
Czyste leczenie, bezpieczne leczenie Co jest w twoim kosmetyku Wstęp do seksuologii Porozmawiajmy o transplantacjach Terapia żetonowa dzieci.
Można rokić po 1 fakultecie w każdym semstrze, ale lepiej zrobić oba w zimowym, semestr letni to dużo roboty, jest dużo bardziej zapełniony i trudniej cokolwiek wcisnąć.
Ja bym się zainteresowaniami nie kierował, tylko tym, żeby poszło gładko i przyjemnie, bo fakultet to taki zapychacz.
Inka98
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2017, o 09:54

Re: WUM fakultet

Post autor: Inka98 »

Bardzo dziękuję
Wiadomo już kiedy będzie można zapisywać się na fakultety? Na każde jest inny termin czy zapisy ruszają w jeden dzień?
I może jeszcze: które fakultety omijać jak ognia?
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: WUM fakultet

Post autor: Hipstęł »

W sumie wszystkie da się znieść. Ja na tak wielu też nie byłem, zawsze wybierałem przyjazne. Dodatkowo, co roku są inne.
Zapisy będą pewnie jakoś na początku października. Na wszystko jednego dnia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości