Gumed

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
martix_140
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2015, o 19:33

Gumed

Post autor: martix_140 »

Jestem przyjęta na farmację na gumedzie, ale teraz zaczynam myśleć o stomatologii ( wiem że późno). Czy istniałaby możliwość zmiany kierunku na poczatku roku?
Ps mam wystarczającą ilość punktów.
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Gumed

Post autor: Frey Gottesman »

Według regulaminu studiów GUM-edu możesz zmienić kierunek, ale potrzebujesz uzyskać na to zgodę dziekana, w twoim przypadku zarówno wydziału farmaceutycznego jak i lekarskiego, dodatkowy warunek związany z liczbą punktów spełniasz. Pytanie brzmi, skąd wezmą dla ciebie miejsce jeśli przyjmą liczbę osób wypełniającą limit określony przez Ministerstwo Zdrowia? Nowego nie stworzą na pewno. Poza tym miałem przyjemność załatwiać kilka rzeczy na tej uczelni i niestety ale totalny beton i trudno coś załatwić. Ale to tylko moje doświadczenia. Poszukaj więcej w regulaminie studiów albo zadzwoń do dziekanatu.
martix_140
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2015, o 19:33

Re: Gumed

Post autor: martix_140 »

Gdzie znalazłeś informacje że trzeba uzyskać zgodę dziekana wydziału farmaceutycznego i lekarskiego? Mogę prosić o link albo zdjęcie?
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Gumed

Post autor: Frey Gottesman »

Z regulaminu studiów GUM-edu:
§ 11
1. Student może przenieść się z innej uczelni do Uczelni za zgodą właściwych Dziekanów. Student powinien
spełniać kryteria przyjęcia obowiązujące na Uczelni oraz jest zobowiązany do uzupełnienia zaległości wynikających z różnic programowych studiów. Warunki, termin i formę uzupełnienia przez studenta zaległości określa Dziekan.
Dziekan bierze pod uwagę w szczególności:
a/ limit miejsc na danym kierunku studiów ustalony w roku akademickim rekrutacji,
b/ minimum punktowe kwalifikujące do przyjęcia na studia na dany kierunek w roku rekrutacji na studia,
c/ w przypadku zgłoszenia się większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc ustalonych limitem o przyjęciu studenta decyduje średnia ocen z dotychczasowych studiów,
d/ względy organizacyjne Uczelni tj. np. możliwość nadrobienia różnic programowych.
1a Studentowi, który zaliczył zajęcia na innej Uczelni, na której nie uzyskał dyplomu (jeśli zgadzają się treści programowe, liczba godzin, forma zajęć i zaliczenia, liczba punktów ECTS) zajęcia te zalicza Dziekan do osiągnięć w GUM-ed.
1b Warunki opisane w ust 1 i 1a dotyczą również zmiany kierunku studiów lub formy studiów w obrębie Uczelni.
Problem w tym, że prawa studenta nabywasz dopiero w dniu immatrykulacji, więc w teorii dopiero po niej będziesz mogła składać podanie. Chyba, że da się to jakoś obejść. Spróbuj podpytać panie w dziekanacie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości