czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

bartico23
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2008, o 19:54

czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: bartico23 »

czy szynszyl moze wychodzic na dwór,na świeze powietrze? Z góry dzęki
bartico23
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2008, o 19:54

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: bartico23 »

dzieki

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 18:08 ]
mam małe pytanko czy szynszyl musi pobiegać sobie po pokoju , jesli tak to ile czasu
z góry dzieki.

[ Dodano: Wto Sty 15, 2008 22:26 ]
czy szynszyle moga jesc kartki
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Czy można wypuszczać szynszylę na dwór?

Post autor: przyrodnik »

Czy można wypuszczać szynszylę na dwór?

Zdecydowanie NIE!

Powody:
- może nam uciec (nawet jeżeli jest na smyczy)
- może się przestraszyć hałasu (hałas, stres jest szkodliwy dla szynszyli)
- może zjeść trujące lub szkodliwe rośliny, substancje, przedmioty
- może dojść do spotkania z innym zwierzęciem - psem, kotem - bardzo niebezpieczne
- może się rozchorować (inna temp. niż w pomieszczeniu, wiatr, wilgotność - nie ma tu żadnego znaczenia że szynszyle w naturze żyją w niskich temperaturach, Twoja szynszyla nie pochodzi z Chile czy Argentyny, dlatego nie jest przyzwyczajona do warunków klimatycznych panujących na zewnątrz budynków)
- może dojść do innych niebezpiecznych sytuacji

[ Dodano: Sob Sty 19, 2008 03:05 ]
Czy szynszyle mogą jeść papier?

NIE!

Papier zawiera szereg szkodliwych substancji chemicznych dodawanych w procesie wytwarzania. Niewielkie ilości zjedzone przypadkiem nie są szkodliwe, ale ciągłe podawanie papieru może odbić się na zdrowiu naszego zwierzaka
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: wiza55 »

A jesli szylek dostaje kartke wielkosci polowy A6 na miesiac?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Norbi »

papier nie jest zdrowy i koniec W ogóle nie wiem co to za zwyczaj dawania papieru.jakby czegoś innego nie dało się.


a co do wychodzenia na spacery, to ucieczka szynszyla jest naprawdę 70%. Jednak jeśli ktoś ma balkon to jest to świetne miejsce na zbudowanie klatki i wpuszczanie tam szynszyle,nie jest tak że tylko pies musi wychodzić na spacery.inne zwierzęta też, rzadziej ale i tak trzeba je dotlenić"
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Agusia »

Wiza55 pisze:A jesli szylek dostaje kartke wielkosci polowy A6 na miesiac?
Szynszyla to nie jest niszczarka do papieru! Nic mu się nie stanie jak skubnie zeszyt, książkę, gazetę itd. Ale co to za głupi pomysł, żeby karmić szynszyla papierem? Karma nie jest droga

Odnośnie wypuszczania szynszyla na zewnątrz - LUDZIE! MACIE SZYNSZYLE URODZONE I WYCHOWYWANE W NIEWOLI! DLA NICH GROŹNY MOŻE BYĆ KAŻDY PRZECIĄG! jAK CHCECIE WYCHODZIĆ ZE ZWIERZACZKIEM NA DWÓR TO KUPCIE SOBIE PSA ALBO KOTA !
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Evka13 »

Mam dość sporą wolierę. Nie ma ona jednej ściany ( dolnej ) dzięki czemu wpuszczone do nie zwierzę nie może uciec, ale ma dostęp do podłoża. Czy w lecie, gdy temperatura na dworze będzie podobna do domowej mogę wpuścić do tej woliery szynszylka? Czytałam poprzednie posty i wiem, że te futrzaki to domowe zwierzęta, ale jakby tak na godzinę go wpuścić do takiej klatki na świeże powietrze? A jeżeli mam dobrą smycz z której szynszylek nie może się wyswobodzić to mogę go zabrać na spacer czasem. Gdy będzie ciepło oczywiście. Mieszkam na wsi i nie ma u mnie dużych zanieczyszczeń. Mam blisko siebie las przez który wiedzie droga. Oczywiście będę szynszyla stopniowo przyzwyczajać do atmosfery panującej na zewnątrz. Tak się składa, że mam balkon, więc na początek na nim zaczniemy. Co o tym myślicie? Czy jak wypuszczę szynszylę na balkon, w którym są dość duże dziury między prętami, to on może spaść? Lepiej wyłożyć go z klatką?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Norbi »

W ciepłe dni przeciągi są raczej zerowe.Czy Pani nie uważa że każde zwierze ma prawo do świerzego powietrza?.jeśli ktoś nie ma balkonu czy też woliery na dworze to oczywiście na smyczy nie wychodzi

UWAGA
Szynszyle łatwo się przegrzewają

Smyczy dla szynszyla to męczarnia, naprawdę.chyba że go całkowicie przyzwyczaisz do niej(to jest dobre jak się idzie do weterynarza), ale szynszyle na smyczy+dwór to nieciekawe równanie. Szynszyle należą do zwierząt płochliwych, nie ma sensu ich stresować. ale tak jak mówie, są takie które to lubią, to jest kwestia indywidualna zwierzęcia.
Balkon tak ale tylko wtedy gdy jest zabezpieczony siatką(tj.obudwany DOKŁADNIE siatką).

A i jeszcze coś, pamietajmy że szynszyl nie jest zwierzęciem dziennym, światłoostre im szkodzi. Wychodzimy najlepiej przy zachodzie, jak się ściemnia.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Evka13 »

Oczywiście rozumiem, że nie każde zwierzę może wychodzić na dwór, chciałam się tylko upewnić. I nie Pani Może na forum mówmy sobie wszyscy na Ty - tak chyba jest łatwiej Czyli woliera na trawie w lecie odpada? Bo trochę żal mi będzie zostawić szynszylka w domu, kiedy ja będę się wylegiwać na leżaku Ale jeżeli taki pobyt może mu zaszkodzić, to oczywiście się z tym wstrzymam. I jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli konieczna będzie wizyta u weterynarza, to radzicie prowadzić do niego szynszylka na smyczy, czy lepszy będzie transporter?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Norbi »

Zwierzę może być w wolierze ale w porze kiedy nie ma ostrego śłońca, lyb np, woleria jest zacieniona(drzewa)ale i tak nie może być temperatura wysoka(jakieś 25Cmaks)


Do weterynarza najlepszy jest transporter, ale już w gabinecie aby nie zwiał przy czymś dobra jest smucz.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Predator713 »

odnośnie zjadania papieru to jak szynszylka coś ukradnie z biurka albo jakaś kartka spadnie nam na podłogę i szylka ją weźmie to nie wyciągajmy jej na siłe spod łóżka tak jakby chrupała trutke na szczuy bo stres jest groźniejszy niż zjedzenie kawałka papieru raz na jakiś czas. oczywiśie celowe podawanie szylce papieru to nienajlepszy pomysł. o wiele lepsza jest kora drzewa z lasu (dokładnie umyta i wysuszona) bo nie zawiera sztuczności. Norbi zgadzam się z tobą że każda szylka jest inna i nie można powiedzieć na bank że twój pupilek/pupilka niebędzie mógł wychodzić na dwór.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Evka13 »

Czyli jak pogoda będzie odpowiednia i umieszczę szyszorka w wolierze, to może on mieć dostęp do trawy w moim ogródku? Bo jak już wspominałam woliera nie ma dolnej ścianki. Trawa w moim ogrodzie nie jest pryskana, tylko rosną w niej stokrotki i czasem mniszki. Od stokrotek mogę szyszorka ustrzec, ale nie wiem czy uda mi się to z mniszkami. Czy świeży pokarm może mu zaszkodzić, bo w dziależywność czytałam, że tak.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: czy szynszyl moze wychodzic na dwór?

Post autor: Norbi »

jeżeli się powoli będzie dawało zielonkę, to nie dojdzie do biegunkia po drugie szynszyl to nie krowa, i nie będzie ciągle trawy żarł -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości