Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Forum chemiczne poruszające problemy analizy związków i mieszanin, w szczególności ich jakości, ilości i struktury
chemia123456
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 16:52

Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Post autor: chemia123456 »

Mam pytanie, jak odpowiadać na maturze, że odczyn roztworu jest kwaśny czy kwasowy i to też odnosi się do pH kwaśne czy kwasowe? Czy to nie ma różnicy ? Głupie pytanie wiem, ale je zadaje, bo już nie wiem jak odpowiadać.
Proszę o pomoc.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Post autor: kliop »

Najlepiej napisać słowem, którego używają w poleceniu np. Określ, które roztwory mają kwasowe pH, a które zasadowe", to trzeba wpisać kwasowe. Co, gdy nie ma w poleceniu? Nie wiem. Jak dla mnie oba są dobre, jednak wydaje mi się, że bezpieczniej odczyn kwasowy", pH kwasowe", tak jak bezpieczniej zasadowe niż alkaliczne".
chemia123456
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 16:52

Re: Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Post autor: chemia123456 »

Dziękuję , też tak myślałam, ale chciałam się upewnić
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Post autor: adamantan »

Stary szkolny słownik chemiczny (Pazdro et al.) podaje obie wersje dla odczynu.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Post autor: lukasz471 »

A chemiczne nazistki ze szkół za napisanie kwaśny dają wielkie 0.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Odczyn kwasowy czy kwaśny ?

Post autor: lukasz471 »

kliop pisze:
30 lip 2017, o 11:40
Najlepiej napisać słowem, którego używają w poleceniu np. Określ, które roztwory mają kwasowe pH, a które zasadowe", to trzeba wpisać kwasowe. Co, gdy nie ma w poleceniu? Nie wiem. Jak dla mnie oba są dobre, jednak wydaje mi się, że bezpieczniej odczyn kwasowy", pH kwasowe", tak jak bezpieczniej zasadowe niż alkaliczne".
Chemiczne nazistki ze szkół za napisanie pH kwasowe dają 0. Wg nich powinno być pH mniejsze od 7, a kwasowy to może być co najwyżej odczyn.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości