Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Hej Natalija1033
Ja tylko we czwartki mam 6 lekcji. W resztę dni 7. Z tym, że w poniedziałki na 8 lekcji jest kółko z historii przed egzaminem, we czwartki na 7 z matematyki, a na 8 z biologii i chemii naprzemiennie. Kółko z matematyki będę mieć najprawdopodobniej we czwartki i piątki rano o 7:30 - 8:00 przed lekcjami. A z biologii nie wiadomo jeszcze. Pewnie gdzieś na wf tak, żeby co najmniej jedno tygodniowo było. Jutro mam pierwszą lekcję geografii i fizyki, więc dojdą mi jeszcze kółka z tych przedmiotów na 8 lekcji we wtorek, środę lub piątek. I nie wiem co z j. polskim, czy jest jakieś kółko czy nie. Więc tak w sumie to tydzień zawalony
Ten tydzień jeszcze jest bez kółek, dzisiaj tylko było z biologii dla konkursowiczów. I zaczyna się maraton wkuwania biologii i przypominania większości rzeczy, no i oczywiście zadanka z matematyki
Chciałabym mieć też 6 z polskiego i mam co do tego szanse, nawet nauczycielka coś o tym wspominała pod koniec 2 klasy. Na pewno będą jakieś tam konkursy, bo w kuratoryjnym nie mam zamiaru brać udział. I muszę dopytać nauczycielkę chemii (uczy też biologii), czy jest szansa na 6 z chemii, ale bez kuratoryjnego tylko dzięki jakimś tam konkursom. No bo w końcu 3 gimnazjum i trzeba skądś te punkty do rekrutacji wziąć.
Najgorsze jest to, że dowalili nam w tym roku nowy system oceny zachowania i zamiast uwag pozytywnych i negatywnych oraz samooceny pod koniec semestru są punkty dodatnie i ujemne. Trzeba zdobyć powyżej 250 punktów na zachowanie wzorowe a to dosyć dużo także nie za fajnie
I pozostaje jeszcze sprawa autobusu. W mojej klasie jest kilka osób dojeżdżających włącznie ze mną. Od naszej miejscowości do szkoły jest jakieś 3/4 km, a autobusy są rano lekko po 7 i drugi po 7 lekcji. I tyle, nie ma żadnego z naszej miejscowości po 8 lekcji, ani też takiego po 6 rano, którym licealiści mogliby jeździć do szkoły, która jest 30 km stąd. Są tylko autobusy z tego miejsca oddalonego o jakieś 3 km.
Skomplikowane, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiałaś

Powtórzyłaś już wszystkie rzeczy? Uczysz się po kolei czy skaczesz po książce? Jakie ty masz plany na rok szkolny np. z 6 na koniec? Szkoda, że nie zagląda tu więcej biologów, w końcu im więcej, tym weselej
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Veroniccc znam ten ból z dojazdami / Na szczęście jak jeżdżę na kółko na 7.15 to mama mnie zawozi, a jak mam 8lekcji to mnie przywozi do domu (jak jeździ do pracy). Ambicje na 6? Chciałabym z tego co rok temu plus polski ( mina pani, gdy mówi że mam szanse na 6-w 1gim miałam), czyli miałam z przyrodniczych,matematyki, angielskiego, religii, historii, wosu, (i przechodzi mi ocena z informatyki i edb). Fajnie byłoby mieć 6 z artystycznych,muzyki,techniki(na co jest szansa). Na plastykę przy moich zdolnościach nie ma co liczyć

Co do materiału to zostały mi rośliny i zwierzęta. Robię materiał na raz z kilku książek i sobie doklejam jedno do drugiego. Dodatkowo bawię się od jakiegoś momentu w czytelne notatki (mogłabym dac ale nw czy się połapiesz, bo czasem jak przeczytam i wiem, że wiem to coś pomijaj). Jak coś to napisz na priv albo coś
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

O wielkie dzięki! Jak coś to dam znać, ale chyba raczej nie skorzystam, wolę uczyć się z książek, kserówek, swoich notatek lub nauczycielki, która nas uczy. Ja ten tydzień mam masakrycznie zawalony, tylko w piątek mam 7 lekcji a w resztę dni 8. Cały czas robię zadania z matematyki z wcześniejszych lat i przypominam coś z biologii. Ostatnio mieliśmy też zadanie z książki, która jest w literaturze. Teraz chyba spróbuje też ćwiczyć robiąc zadania z innych kuratoriów oraz może na maturę podstawową z lat wcześniej zerknę, no i pora przegląd zadania z mojego województwa, bo mam z wszystkich etapów zrobione. Planuję jeszcze wystartować w jakimś konkursie z chemii w międzyczasie i z polskiego, WOS-u, może w matematyczno-fizycznym.
Nie wiem jeszcze jak podszkolić swój angielski na egzamin i w ogóle przed liceum
Mów co tam u Ciebie Natalija 1033! Szkoda, że nie zagląda tu więcej osób.
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Hej Veroniccc No cóż pewnie mają inne zajęcia Mimo to ja codziennie wieczorem sprawdzam social media,fora, stuygramy i itp. Mój tydzień teoretycznie zawalony ale jestem dość systemtyczną osobą więc nie mam większego problemu. Skończyłam powtarzać roślinki czyli tylko zostają zwierzęta Z matematyki niby pani każe nam rozwiązywać arkusze tylko ja pamiętam odpowiedzi jak kiedyś robiłam Ale wzięłam się za zadania z mojej zielonej książki więc git. Na chemii też arkusze są mi dość znane ale robię zadanka z niebieskiego Pazdra A z angielskim to radzę poczytać trochę książek w tym języku,może jakieś zajęcia dodatkowe? Dasz radę U nas jeszcze nie podali zagadnień /
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Myślę, że może spróbuję z tym czytaniem książek. Wcześniej mniej mi zależało na nauce angielskiego, ale teraz to się zmieniło. Ja dzisiaj siedzę w domu z biolcią i bezkręgowcami, bo chora jestem trochę
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Veroniccc zdrówka Nauka w domu kiedy nie idziesz do szkoły jest dobra. Sama rok temu przed konkursami nie chodziłam (średni pomysł) ale zrobiłam dżo materiału. Pamiętam,że rok temu przed trzecimi etapami tata woził mnie tylko na maraton kółka z chemii
A angielskiego warto się uczyć bo język zawsze się przyda U nas w tym roku będzie wymiana uczniów
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Hej
Witam po długiej ciszy. Jak widzę nikt tu nic nie pisze, cisza jak makiem zasiał
Natalija1033 to super macie z tą wymianą! Wybierasz się gdzieś, czy zostajesz na miejscu i poznasz ludzi, którzy do Was przyjadą? Ja mam teraz muszę przyznać trochę roboty. Szkoła już się rozkręciła i powróciła masa kartkówek i sprawdzianów, a co za tym idzie nauki.
Kiedy masz I etap? Ja 17.10, normalnie szybciej się nie dało. Jestem tym wręcz oburzona.
II etap jest 17.11, a III 17.01. Terminy w tym roku to jakaś masakra! Rok temu I etap był dwudziestego któregoś października (nadal wcześnie, ale lepiej to niż 17), II jakoś początkiem grudnia/końcem listopada, a III był 16 lutego. Także trochę czasu było wtedy między tym II i III. Ja w tym roku bardzo się denerwuje tym kuratorem, po prostu mam wrażenie, że umiem coraz to mniej i nie mam żadnych szans. Muszę przyznać, że się boję. Rok temu te stres był, ale tylko w dniu I etapu, przed II etapem był trochę, ale jak weszłam na salę to, to po mnie spłynęło, za to III etap. Zrobiłam dużo błędów ze stresu, jakby ktoś się mnie o to zapytał dzień wcześniej to bym odpowiedziała bezbłędnie! Muszę, więc nad sobą popracować. Nadal powtarzam wiele rzeczy z kilku książek i wzięłam się niedawno za zbiór zadań, zaczynam też przeglądać rozwiązane arkusze z lat wcześniejszych. A u ciebie jak tam? Jak w szkole i przed konkursami, egzaminem?
Jeśli są tutaj jacyś anonimowi czytelnicy, to miło byłoby gdybyście założyli konto. Moglibyśmy sobie wtedy razem popisać, wymienić się radami lub zagrać w jakąś grę PYTANIE - ODPOWIEDŹ.
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

Wy już od wakacji się uczycie, a ja dopiero dzisiaj plan nauki skończyłem.
Cholera, chyba moje województwo do konkursów na luzie podchodzi, bo I etapy w listopadzie, II w styczniu a III w lutym.

Mam nadzieję, że uda mi się z biologii i chemii na II etap przejść, bo zacząłem się stresować //lubuskie
Alexander0702
Posty: 6
Rejestracja: 7 paź 2017, o 12:43

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Alexander0702 »

Cześć!
Ja również jak Wy przygotowuję się do konkursu biologicznego. Bardzo mi na nim zależy, chce dostać się do V w Krakowie. Jak na razie robię notatki z wszystkich trzech klas, o wiele łatwiej przyswajam z nich wiedzę. Nie ukrywam,że temat troszeczkę mnie zaskoczył ("Poznajemy i chronimy przyrodę wokół nas"), ale muszę być dobrej myśli! Prócz kuratoryjnego z biologii idę na chemiczny. W wakacje całkowicie olałem,czego teraz troszeczkę żałuję. Po dokładnej nauce z podręcznika zamierzam jeszcze przestudiować repetytorium Griega.
Aktualnie siedzę nad układem pokarmowym .A Wy co teraz powtarzacie?

PS:Jestem z małopolski!
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Hej wam Veroniccc u mnie też masa kartkówek,sprawdzianów i wszystkiego / Ale kto powiedział,że życie będzie proste? Nikt. Z wymianą oni przyjeżdżają do nas, a potem my do nich (Włochy). Pierwszy etap mam 17 listopada ( rok temu był 14). Nam dopiero wymagania podali dwa tygodnie temu
Co do stresu to sama wiem co on złego może zrobić / Z biologii powtórzyłam wszystko teraz tylko czytanie by coś nie umknęło. Mam wrażenie, że najbardziej nie lubię się uczyć układu nerwowego poszczególnych zwierząt.
Z chemii jestem zadowolona. MATERIAŁ TAKI SAM JAK ROK TEMU DDDD Właśnie rozwiązuję sobie zadania z niebieskiego Pazdra. A co do Twojego problemu. Też się przed pierwszym etapem stresowałam, ale było ok. Nawet bardzo ok. Mogę się pochwalić, bo zakwalfikowałam się do drugiego etapu Dyktanda Niepodległościowego Na kuratoryjny z polskiego czytam lekturę, ale wcale mi się nie podoba / Drużyna pierścienia. Nie lubię Tolkiena. I powodzonka A co do egzaminu. Na razie jestem w lesie z historią, a reszty się nie boję ( w końcu drugiego dnia się nie pisze)
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Veroniccc Jak tam po pierwszym etapie? Udało się?
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

Cześć !
Nazywam się Robert i jestem z województwa pomorskiego,i w tym roku startuje w konkursie z biologii! Dotychczas powtarzałem materiał i w tej chwili zostało mi do ponownego powtórzenia:
-NIESZCZĘSNE roślinki
-prawie kochane zwierzątka
-i ekologia
Prawdę mówiąc najwiecej dało mi rozwiązywanie konkursów z różnych województw.Ale dodatkowo zacznynam korzystać z mikroskopu,bo mam wielką ochotę zobaczyć na żywo jak ten mini świat wyglada oraz utrwalić wiedzę.Uczę się głównie z różnych źródeł.Ostatnio wogle zakupiłem ćwiczenia z podkowy z biologii przed egzaminem (były tanie i maja podobno 414 zadan zamkniętych!) oraz książka,po której nazwa wcale nie wskazuje że przydałaby się do konkursu - Konkursy biologiczne w gimnazjum.Startuje również na poważnie w chemii i języku angielskim.
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mysz256 »

No witajta
Jestem z pomorskiego i uczę sie, odkad podali co jest wymagane - i sie śmieję, bo testow z poprzednich lat ode mnie jest mało, dodatkowo chyba lekko zmienili zakres materiału i ten test to jedna wielka niewiadoma.
Np. I etap obejmuje całą 1. i 2. klasę, dodatkowo ekologię (która jest ok) i ochronę środowiska (da się przeżyć), w II zaczyna liczyć się oznaczanie roślin i artykuły przyrodnicze z Wiedzy i życie", a w III jest jeszcze weselej, bo genetyka, biotechnologia i inne rzeczy, które są fajne, ale nie wiem, skąd oni to wytrzasnęli - ciekawe mają metody odsiewu przyszłych laureatów, w zeszlym roku było ich ode mnie strasznie dużo.
I etap 17.11, uczę się codziennie (zaniedbuję hiszpański i mam wyrzuty sumienia). Chylę czoła przed repetytorium z Grega, ich biologia to arcydzieło.
Ktoś chętny do założenia nowego tematu lub pisania tu pytań i odpowiedzi na arcytrudne pytania, jak to ktoś wspomniał wyżej i jak to robili kilka lat temu na tym forum?
Łączmy się w kujoństwie?
Pozdrawiam cieplutko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości