Owady i pajęczaki

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: planapo »

Robisz progres

Co do obrobki to ja wychodze z zalozenia ze chce jej zrobic jak najmniej, a jak najwiecej z docelowego zdjecia juz podczas focenia.
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: mikrotom »

Zobacz o ile lepie wygladac bedzie ten robal jak go odwocisz o 180
BartoS81
Posty: 258
Rejestracja: 2 lut 2010, o 20:53

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: BartoS81 »

No taki też ma swój urok, ale fakt.

Napstrykałem trochę (3 owady), jakoś nie mogę znaleźć ostatnio nic ciekawego w wodzie.
Tylko nie mam czasu tego poskładać i obrobić, operacje na plikach większej jakości zajmują trochę czasu, dużo czasu. Chyba następnym krokiem będzie jednak wymiana komputera, bo to i z innych względów by się przydało, mój staruszek przy raw i tiff piszczy, jęczy i pot mu spływa

Edit: Ps. Widziałem zdjęcia tego Rosjanina co aparatem makro płatki śniegu robi, nie powiem jestem pod wrażeniem, zarówno wyniku jak i sposobu.
BartoS81
Posty: 258
Rejestracja: 2 lut 2010, o 20:53

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: BartoS81 »

Mały ruch tu ostatnio ostatnio mi bardzo trudno coś wymotać do końca i znaleźć czas.

Wrzucam parę ujęć, muszka i złotook.
Załączniki
złotook x 4
złotook x 4
złotok x20
złotok x20
złotook x10
złotook x10
To cholerstwo mi opanowało mieszkanie w dużej liczbie i "wymiotowało" na sufit brudząc niemiłosiernie, musiałem użyć muchozolu...
To cholerstwo mi opanowało mieszkanie w dużej liczbie i "wymiotowało" na sufit brudząc niemiłosiernie, musiałem użyć muchozolu...
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2017, o 22:13 przez BartoS81, łącznie zmieniany 1 raz.
BartoS81
Posty: 258
Rejestracja: 2 lut 2010, o 20:53

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: BartoS81 »

I jeszcze dodam mrówki
Załączniki
x4
x4
x4
x4
x4
x4
x4 - ta mi się osobiście bardzo podoba :)
x4 - ta mi się osobiście bardzo podoba :)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: planapo »

W ostatniej zadzilales kolorem tła

Maly ruch, ja mam przerwe w zdjeciach, jednak na pewno wroce do focenia. Reszta odeszła, wyglada na to ze na dobre.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: jarud »

Zrobiłem to zdjęcie przerobionym MB 110. Obciąłem część z obiektywami i wstawiłem obejmę, w której mocuję aparaty z tulejką-adapterem z zamontowanym raynoxem 250 lub 202.Daje to interesujące wyniki. Kadr zdjęcia (5x7 mm) nie był przycinany. Muszelka ma rozmiary 4x4mm. Z canonem a 650 z obiektywem 4x zdjęcie ma spore aberracje na brzegach, z canonem a710 i obiektywem 6x motyw zajmuje prawie cały kadr i nie ma praktycznie zniekształceń. Z obiektywem 12x otrzymamy prawdopodobnie 2x większe powiększenie. To już pozwoli fotografować np. małe mrówki. Jak mi się wydaje jest to łatwiejsza technika niż fotografowanie przez obiektywy mikroskopowe – przynajmniej w niektórych przypadkach. To oczywiście jedno z pierwszych zdjęć, kiedyś pewno zrobię lepsze.
1.jpg
BartoS81
Posty: 258
Rejestracja: 2 lut 2010, o 20:53

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: BartoS81 »

planapo pisze:
25 wrz 2017, o 18:50
zadzilales
Zadziałałem ? Te kolorki wynikają z koloru plasteliny użytej do ustawienia owada w odpowiedniej pozie.

Jarud - Jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie. Widziałem kiedyś efekty profesjonalnej fotografii makro bez mikroskopu (na jakiś sterowanych statywach ruchomych w poziomie czy pionie) i było to piękne
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: Boguslaw »

BartoS81 pisze:
28 wrz 2017, o 18:56
Jarud - Jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie. Widziałem kiedyś efekty profesjonalnej fotografii makro bez mikroskopu (na jakiś sterowanych statywach ruchomych w poziomie czy pionie) i było to piękne
Troszkę wprowadzenia tu o ręcznych:
"tanie sanie na stackowanie"
makropasja.pl/viewtopic.php?f=17&t=2350
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Film] Bez sterowania elektronicznego

Post autor: Boguslaw »

M.in. takie ręczne bez sterowania elektronicznego:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Film] Makro slider

Post autor: Boguslaw »

Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: Boguslaw »

Tu natomiast znacznie więcej o sterowanych elektronicznie
makropasja.pl/viewtopic.php?f=19&t=2140

"WKURZA to dodawanie tylko po jednym odnośniku :-(
akrydor
Posty: 94
Rejestracja: 4 paź 2017, o 10:48

Re: Owady i pajęczaki

Post autor: akrydor »

Dzień dobry, witam wszystkich.
Od jakiegoś miesiąca ćwiczę FL. Trafiłem tutaj i jak patrzę na Wasze zdjęcia to pomyślałem,że moje fotki to wstyd i czarna rozpacz". Zwłaszcza , że nie mogę uzyskać takich efektów kolorystycznych. Moje preparaty nie świecą". Ale pomyślałem, że jak nie pokażę swoich dzieł to nie będę miał okazji na poznanie opinii i nie poprawię warsztatu
Na wszystkich zdjęciach zaschnięty pajęczak i mnóstwo paprochów , których w ogóle nie widać w okularze.
FL niebieskie światło, epi.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości