III rok, Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sosane
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2017, o 11:47

Re: III rok, Katowice

Post autor: sosane »

Na stronie patomorfy jest nowy podręcznik podany - znajomi mówili,że katedra planuje zmienić Robbinsa.
A co do nowego podręcznika z patofizjo, profesorowie z naszej katedry są współautorami nowego wydania , więc myślę że tutaj też będzie zmiana.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: III rok, Katowice

Post autor: makebelieve »

W sensie, że teraz Domagała jest jako podstawowy, a Robbins uzupełniający? Bo myślałam, ze tak po prostu maja wpisane na stronie już od dawna, tylko w praktyce króluje jednak Robbins
sosane
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2017, o 11:47

Re: III rok, Katowice

Post autor: sosane »

Tak, ponoć wcześniej był właśnie Robbins jako podstawowy.
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2016, o 17:22

Re: III rok, Katowice

Post autor: birdy »

a jak wykłady na III roku? czy są jakieś godne uwagi i ciekawe?
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: III rok, Katowice

Post autor: karooolajn »

Ja uczyłam się z Zahorskiej wydanie do tyłu i nie było jakichś znaczących zmian, więc chyba nie ma co wydawać kasy
A z patomorfy ciężko powiedzieć co im chodzi po głowie. pytania na zalkach czasami były ze slajdów, czasami z Robbinsa, czasami z bazy, czasami z dupy. To naprawdę trudne do przewidzenia
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: III rok, Katowice

Post autor: karooolajn »

Co do wykładów - chodziłam na kilka pierwszych z farmy, ale było to samo co dostaje się na takich kartkach więc nie ma sensu. Z patofizjo są punkty, ale na dobrą sprawę może Cię ktokolwiek wpisać na listę (nie liczą jak na patofizjo bo przychodzi jedna osoba, a sala pełniutka) - jak ma pani profesor to jest brdzo dużo niepotrzebnych szczegółów. Brdzo Na reszcie (nie)stety nie wiem jak jest
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: III rok, Katowice

Post autor: Molinezja »

Co to za magiczne kartki z wykładów z farmy? Oficjalnie dają studentom slajdy? Na ćwiczeniach czy jak?
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: III rok, Katowice

Post autor: karooolajn »

Oficjalnie na wykładach, ale są też w internecie. Dostaniecie linka do dysku.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: III rok, Katowice

Post autor: sternensucherin »

Wracając do farmakologii, bo asystent jednak nie sprecyzował jakiego podręcznika będzie wymagał, tylko nam zostawił wybór. Który podręcznik według Was jest najbardziej zjadliwy, a przy tym nie pomija nic istotnego? Obuchowicz? Korbut?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: III rok, Katowice

Post autor: MrBrightside »

To serio zależy od asystenta. Jeśli mówimy o doktorze Sz. to Korbut styknie.
Awatar użytkownika
TonieJa
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2017, o 17:29

Re: III rok, Katowice

Post autor: TonieJa »

Czy rzeczywiście w tym roku z patomorfy obowiązującym podręcznikiem był Domagała, czy jednak Robbins? I czy z patofizjo stare wydanie Zahorskiej styknie?
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: III rok, Katowice

Post autor: sternensucherin »

Tak, Domagała obowiązuje i patrząc po egzaminie, to nawet wreszcie się o tym asystenci dowiedzieli , bo większość dopiero jakoś na wiosnę ogarnęła, że Robbins nas nie obowiązuje i mimo wszystko pytała z niego, ale nawet w tych wypadkach wystarczyło mieć Domagałę i ogarniać do tego prelekcje.
Poprzednie wydanie Zahorskiej styknie, mało kto miał nowe wydanie szczerze mówiąc. Tylko jeśli chodzi o patofizjo, to dobrze uzbroić się dodatkowo w Szczeklika.
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2016, o 17:22

Re: III rok, Katowice

Post autor: birdy »

Imo sesja na 3 roku prostsza od 2 roku. Na 3 roku już człowiek uczy się w końcu przydatnych rzeczy i ma jakąś wiedzę o medycynie i chorobach. W trakcie roku raz pod górkę raz z górki zależy od bloku i asystenta. Ja niestety miałam pecha do asystentów i częściej było pod górkę, ale znam ludzi którzy twierdzą że ten rok był strasznie lajtowy.
patofizjo - Zahorska, duży Szczeklik jeśli ma się z Panią prof
patomorfa - Domagała, a Robbinsa można mieć z biblio do oglądania obrazków, chociaż niektóre tematy były tak okrojone w Domagale, że z własnego poczucia przyzwoitości doczytałam Robbinsa spoko jest też atlas Domagały
farma - zalezy ogólnie Ranga mało kto wymagał, ja korzystałam Korbut+wykłady
pediatria - badanie podmiotowe i przedmiotowe Obuchowicz
interna - warto uważać na prelekcjach i z nich się już wszystko wyniesie, ewentualnie wydrukowac sobie opracowanie badania podm +przedm i można pracować, stetoskop
chirurgia - nic
diaglab - prelekcje, Szczeklik do doczytania jakiś trudnych pytań z hematow
radiologia - podstawy anatomii (klatka, brzuch, miednica, w stylu co odchodzi od aorty)
neuro - uważać na prelekcjach + Podemski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości