Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Mreminence
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2017, o 21:04

Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Post autor: Mreminence »

Cześć,
Czy ktoś z Was posiada informacje o możliwości przeniesienia między tymi dwoma wydziałami po I roku? Z Wojskowo-Lekarskiego (cywilny) na Lekarski. Interesuje mnie przeniesienie z wykorzystaniem matury (czyli ponowny udział w rekrutacji). A pytanie dotyczy głównie jak wygląda przepisywanie ocen z poprzedniego wydziału i czy można te niewielkie różnice nadrobić na II roku czy trzeba zaczynać od początku I rok. Może ktoś z Was się przenosił lub zna takie osoby i posiada wiedzę na ten temat, za wszystkie informacje będę niezwykle wdzięczny. Jeżeli ktoś nie chce pisać w kom. zapraszam na priv
Leszczyna
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2016, o 11:19

Re: Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Post autor: Leszczyna »

Nie da rady się przenieść, biorąc ponownie udział w rekrutacji - serwis rekrutacyjny odrzuca Cię, informując, że już studiujesz na tym kierunku Walcz o dobrą średnią i pisz podanie do Pani dziekan )
Leszczyna
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2016, o 11:19

Re: Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Post autor: Leszczyna »

Jako że udało mi się przenieść po pierwszym roku to mogę zostawić ślad po sobie dla innych, którzy w następnych latach będą się starali o to samo.
Przeniosłam się z pierwszego roku wojleku na drugi rok lekleku - jedyną różnicą programową jest pierwsza pomoc, którą trzeba nadrobić w semstrze letnim. Reszta przedmiotów jest przepisywana. Ale z racji tego, że takie przedmioty jak biostatystyka, psychologia, socjologia, prawo i historia medycyny są na wojleku na 1 roku - można je sobie przepisać na 2 roku lekleku za zgodzą prowadzących i wtedy odchodzi Wam aż 5 przedmiotów.
Bardzo ważna jest średnia uzyskana na pierwszym roku, oprócz tego trzeba mieć jakiś powód. Pani dziekan rozpatruje podania w połowie września i wtedy dostaniecie list z dziekanatu, czy udało się przenieść czy nie.
Mam nadzieję, że komuś moja odpowiedź się przyda.
burek1123
Posty: 3
Rejestracja: 5 paź 2017, o 21:05

Re: Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Post autor: burek1123 »

Ciekawe, czy po drugim roku można się przenieść? A jaki to ten dobry powód? ciężko coś wymyślić, bo to w końcu to samo miasto.
zxnw
Posty: 4
Rejestracja: 6 paź 2017, o 12:24

Re: Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Post autor: zxnw »

Powód: Wrodzone lenistwo i kretynizm, bycie za głupim na dostanie się na zwykły lekarski, na wojskowym niższe progi, z czasem ogarnięcie się i stwierdzenie, że 20 podciągnięć przekracza możliwości i nie nadaję się do wojska.
burek1123
Posty: 3
Rejestracja: 5 paź 2017, o 21:05

Re: Przenosiny woj-lek --> lek-lek po I roku

Post autor: burek1123 »

Haha może MON mógłby tak napisać XD chyba ktoś tu nie lubi wojleku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości