Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Tintin9
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2016, o 12:05

Re: przeniesienie

Post autor: Tintin9 »

Hej! Moje pytanie jest podobne do posta wyzej, ale dotyczy przenosin z woj-leku w Lodzi na WUM Jestem zainteresowany takimi przenosinami po 2 roku. Czy jest to w ogole realne, czy woj-lek jest II kategorii"? I orientuje sie ktos moze, czy istnieje możliwosc przeniesienia sie na studia niestacjonarne? Jesli tak, to czy jest to duzo latwiejsze?
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

ja się przeniosłam z lek leku po 1 roku. po woj leku jest prościej - macie łacinę, historię medycyny, wf - mniej przedmiotów do nadrabiania.

Natomiast dla wszystkich chcących się przenieść po 2 roku lub wyżej - w tym tyg P. Prodziekan powiedziała że nikomu nie przepisze przedmiotu fizjo z patofizjo - na wumie za 20ects (200 godzin)
Tintin9
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2016, o 12:05

Re: przeniesienie

Post autor: Tintin9 »

I w takiej sytuacji w zasadzie jest sie skreslonym, czy po prostu przenoszac sie po 2 roku nalezaloby na 3 roku chodzic na fizjo na WUMie? Jest taka mozliwosc?
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

Oprócz fizjo ma się dużo innych przedmiotów do nadrobienia, specyficznych dla Wumu. Zbiera się duża ilość godzin i kilkadziesiąt ectsów - albo jest się skreślonym albo ma się rok do tyłu (dziekanka)
Tintin9
Posty: 5
Rejestracja: 3 sty 2016, o 12:05

Re: przeniesienie

Post autor: Tintin9 »

Nie brzmi to dobrze. I na obu wydzialach wyglada to tak samo? Takie same przedmioty o tej samej wadze maja? Bo rozumiem, ze owa prodziekan nie ma zwiazku z sasiednim wydzialem?
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

jestem na 1, nie wiem jak jest na 2
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: przeniesienie

Post autor: tista »

drpustelnik pisze:
7 paź 2017, o 18:18
ja się przeniosłam z lek leku po 1 roku. po woj leku jest prościej - macie łacinę, historię medycyny, wf - mniej przedmiotów do nadrabiania.
Ten problem z przepisywaniem fizjo+patofizjo dotyczy wszystkich, czy tylko tych, którzy nie mieli jeszcze patofizjologii? U mnie fizjologia była na 1 roku (13 ects), a na drugim była patologia (czyli patomorfa + patofizjo, 16 ects).
I tak btw, znacie może kogoś, kto przenosił się z uju po 2,3 roku?
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

Wszystkich bez wyjątku. Każdy kto przenosi się na Wum na 3 rok lub wyżej musi robić fizjo z patofizjo (20 ectsów, 150 godz ćwiczeń)
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: przeniesienie

Post autor: tista »

omujborze.

A słyszałaś może, czy z czymś jeszcze robią podobne problemy? I czy bardziej zwracają uwagę przy przepisywaniu przedmiotów na zbieżność ectsów czy godzin?
Bo tak pobieżnie patrząc na plany studiów, to do większości przedmiotów mogliby się doczepić.
Anatomia (z embrio) u nas miała 13 ects, na wumie 20, 180 vs 200h.
Histologia u nas ma o 10h i 1 ects więcej, ale na cmuju jest łączona z cytofizjologią, na wumie z embrio. Zgaduję więc, że w najlepszym wypadku skończy się to nadrabianiem cytofizjologii.
Biochemia uj 190h, 13 ects vs wum 200h, 19 ects.
Patomorfologia na uj jest razem z patofizjo (16ects) , mikrobiologia z parazytologią i immunologią (5), genetyka z biologią molekularną (2) etyka, historia, fakultety i tym podobne głupoty mają zazwyczaj mniej ectsów na ujcie. Poza tym jest sporo drobnych przedmiotów, których wgl nie mieliśmy, typu łacina, wf, propedeutyka medycyny uzależnień (ee?), o klinicznych z 3 roku już nawet nie wspominam.

Podsumowując - słabo to wygląda. A nie udało mi się dotrzeć do nikogo, kto migrował z Krk do Warszawy i jest w stanie coś więcej powiedzieć na ten temat.
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

cytofizjo na 1000% do nadrobienia bo na Wumie to osobny przedmiot, duży, zakończony egzaminem. Immuny tak samo. Nie mam pojęcia jak z patomorfą i resztą. Generalnie patrzą bardziej na nazwy przedmiotów i godziny. Do reszty trzeba pisać odwołania, przedstawiać syllabusy, pisać odwołania.
Problem jest też z małymi przedmiotami (etyka, his medycyny, łacina, propedeutyka med uzależnień, fakultety których na wumie jest po 60 godzin na rok, wf) - zajmują mega dużo czasu, po zsumowaniu z fizjo (20 ectsów) może wyjść różnica ~50 ectsów i jedynym rozwiązaniem by to ogarnąć jest dziekanka
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: przeniesienie

Post autor: Hipstęł »

Na wumie to nie sama biochemia tylko biochemia + chemia stąd tyle ectsów.
W związku z podczepieniem embrio do histo może być problem z zaliczeniem, jeżeli nie masz embrio jako osobnego przedmiotu.
U nas biologia molekularna to osobny przedmiot i genetyka to osobny przedmiot zakończony egzaminem.
Mikrobiologia/Parazytologia/Immunologia to też osobne przedmioty i osobne egzaminy.
Na pewno na WUMie nie ma opcji przepisania wf, bo ruch to zdrowie, to samo fakultety z poprzednich lat są do nadrobienia.
W tym roku nie przepisywali nawet histologii i innych rzeczy na linii stoma-lek (mimo zgodności ectsów, programu i nawet kierownik katedry się zgadzał).
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: przeniesienie

Post autor: tista »

Dzięki za odpowiedzi drpustelnik, Hipstęł.

U nas biochemia również jest w pakiecie z chemią i też zwie się Biochemia z elementami chemii. Generalnie, to te duże przedmioty, typu anatomia czy biochemia mają u nas +/- tyle samo godzin co na wumie, tylko że ktoś parę lat temu wpadł na genialny pomysł, żeby ścisnąć anatomię, histologię, biochemię i fizjo na 1 roku.W efekcie tego po odjęciu kilku punktów na praktyki, fakultety, genetykę i jakieś pierwsze pomoce, do podziału na te 4 przedmioty pozostało 50 ectsów, czyli po te 13, 11 ectsów.

Zdążyłam się już zorientować na podstawie wszystkich powyższych wpisów, że wum bardzo poważnie traktuje różnice programowe. Co jest trochę śmieszne w kontekście tych wszystkich przedklinicznych przedmiotów, które są głownie po to, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie o podstawowych naukach. No ale nie ja tu rządzę.
W sumie to nie spodziewałam się aż takich problemów, bo u nas praktykowane jest przepisywanie możliwie wszystkiego, nie ważne w którym terminie i na jaką ocenę. Ludziom z Łodzi przepisywali ich biologię jako naszą genetykę z biologią molekularną, anatomię czy histologię przepisywali nie patrząc z jakimi przedmiotami były w konfiguracjach. Tak więc chyba się spodziewałam, że na innych uczelniach też nie chce się dziekanom/kierownikom katedr bawić w wyszukiwanie różnic programowych, jednak najwyraźniej niektórym się chce.
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

[at]
proszę bez pogardy o łódzkiej biologii bo mi też w jej ramach zaliczyli biologię molekularną, genetykę i parasyfy. Jest jej blisko 100 godzin i 7 ectsów, kończy się egz

Na 1 WL nie trzeba mieć embrio jako osobnego przedmiotu, jeżeli faktycznie miało się go w ramach histo to przepisują.

Ja sama borykam się z 8 przedmiotami do nadrobienia, ale patrząc z drugiej strony - czemu na Wumie mieliby przepisać np. fizjo, z której są tylko 4 ćwiczenia na semestr, kiedy na Wumie ćwiczenia są dwa razy w tyg?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości