Zbiory Witowskiego - które tomy nie zawierają zbędnych zadań?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
00000000000000000000
Posty: 1479
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 17:30

Zbiory Witowskiego - które tomy nie zawierają zbędnych zadań?

Post autor: 00000000000000000000 »

Witam, jestem tu nowy i mam pytanie. Otóż mam okazję aby nabyć znane zbiory zadań Dariusza Witowskiego po bardzo atrakcyjnej (dla mnie) cenie (chodzi o 4-tomowe wydanie z 2015 roku). Mam tylko jeden dylemat, który spędza mi sen z oczu. Otóż na początku każdego zbioru jest rozdział zatytułowany "Od autora." i na końcu każdego rozdziału (a właściwie tego samego rozdziału ale w różnych tomach) jest informacja: "Na koniec warto zaznaczyć jeszcze jedno. W obu tomach nie ma zadań przypadkowych". Niestety, autor nie napisał, o których dwóch tomach z czterech myśli. Może ktoś wie, które to są te dwa tomy ponieważ chciałbym stać się posiadaczem tylko tych dwóch. Ktoś coś?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Zbiory Witowskiego - które tomy nie zawierają zbędnych zadań?

Post autor: adamantan »

Za dawnych czasów zbiory te były wydawane jako dwutomowe. Wtedy zdanie: Na koniec warto zaznaczyć jeszcze jedno. W obu tomach nie ma zadań przypadkowych , było czysto marketingowe. Oznaczało, że zadania w tych zbiorach są wyselekcjonowane, dostosowane akurat do wymogów maturalnych i nie ma tam niczego niepotrzebnego. Co roku dokładano zadania z bieżących matur i zbiór rozrósł się do więcej niż dwóch tomów. Tego zdania jednak nie poprawiano.

Ze swojej strony zalecałbym zakupić wszystkie tomy z wyjątkiem ostatniego, z autorskimi zadaniami autora, chyba że chcesz co chwilę poprawiać merytoryczne i obliczeniowe błędy. Oczywiście w pozostałych tomach też Cię to czeka, ale już nie w takiej ilości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość