Sanitacja a cóz to ?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
braveheart21
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2008, o 21:40

Sanitacja a cóz to ?

Post autor: braveheart21 »

Witajcie . Mam pytanie , na które próżno szukamy z koleżanką odpowiedzi . Mianowicie jak wyjaśnić definicje sanitacja gleby, lub ogólnie co oznacza pojecie sanitacja . Może również któryś z szanownych forumowiczów miałby wiedzę na temat metod sanitacji gleb ? jakiekolwiek linki i sugestie mile widziane Za pomoc będziemy wdzięczni .Pozdrawiam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Sanitacja a cóz to ?

Post autor: WojtekB »

braveheart21 pisze:Witajcie . Mam pytanie , na które próżno szukamy z koleżanką odpowiedzi . Mianowicie jak wyjaśnić definicje sanitacja gleby, lub ogólnie co oznacza pojecie sanitacja . Może również któryś z szanownych forumowiczów miałby wiedzę na temat metod sanitacji gleb ? jakiekolwiek linki i sugestie mile widziane Za pomoc będziemy wdzięczni .Pozdrawiam
A czasem sanitacja nie będzie równorzędna sanitaryzacji (nawet słownik mnie poprawia, żeby sanitację zmienić na sanitaryzację)
Sanitaryzacja - postępowanie polegające na mechanicznym usuwaniu drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą zabiegów higieniczno-sanitarnych, saprobowości.
Tylko czy dobrze kojarzę

Na geotechnice mało miałem jedynie o usuwaniu zanieczyszczeń ropopochodnych, a w następnym semestrze dopiero będę miał o metodach usuwania odpadów itp.
protokolxxxiii_2009.doc index=
Na pewno ktoś inny napisze coś sensowniejszego (ja się tylko tu dopisałem, żebym później mógł też skorzystać z informacji z tego tematu, jeżeli będą mi potrzebne)
Załączniki
protokol__xxxiii_2009.doc
(121 KiB) Pobrany 62 razy
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Sanitacja a cóz to ?

Post autor: pyati »

braveheart21 pisze:A czasem sanitacja nie będzie równorzędna sanitaryzacji (nawet słownik mnie poprawia, żeby sanitację zmienić na sanitaryzację )
Właśnie to samo sobie pomyślałam jak przeczytałam ten temat, ale mówie no nic jak sanitacja to sanitacja
GURG
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2017, o 20:31

Re: Sanitacja a cóz to ?

Post autor: GURG »

Dawny temat, i nie bardzo odpowiadam na pytanie, ale gdyby ktoś zastanawiał się nad definicją sanitacji to z wykładu z Mikrobiologii:

"Sanitacja - proces sterylizacji odpadów medycznych połączony z procesem ich rozdrabniania,
prowadzący równoczesnie do zmiany struktury biologicznej i fizycznej produktu."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości