Matura z biologii poziom podstawowy

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Pepe1365
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2017, o 08:46

Matura z biologii poziom podstawowy

Post autor: Pepe1365 »

Witam wszystkich na tym forum!
3 lata temu, w 2014 r. zdawałem maturę. Po trzech latach chciałbym sobie zdać dodatkowy przedmiot na maturze, a mianowicie właśnie biologię. Do biologii podchodzę pierwszy raz, trzy lata temu nie zdawałem jej na maturze. Zdają ją dlatego, że za rok chciałbym pójść na ratownictwo medyczne. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Kilka pytań:
1. Jak się domyślam zdaję maturę na zasadach z 2014 r., czyli mam do wyboru poziom podstawowy i rozszerzony? Bo teraz podobno na nowych zasadach jest tylko rozszerzenie.
2. Polećcie najlepsze vademecum właśnie do mojej matury - poziomu podstawowego.
3. Czy jestem w ogóle w stanie ogarnąć do maja ten poziom podstawowy, jeśli trzy lata nie miałem z biologią styczności i raczej wszystko z głowy uleciało?
4. Czy rzeczywiście matura z biologii jest potrzebna żeby dostać się na studia z ratownictwa medycznego i jeśli tak to czy ta podstawowa wystarczy?
Pozdrawiam,
Pepe1365
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii poziom podstawowy

Post autor: Mårran »

Hej,
O tym, czy biologia jest konieczna, musisz przeczytać w uchwałach rekrutacyjnych na 2018 na stronach wybranych przez Ciebie uczelni. Przykładowo znalazłam na GUMedzie:

"Dotyczy kierunków:
- pielęgniarstwo
- położnictwo
- ratownictwo medyczne
1) Kandydaci z „nową maturą zdawaną w latach 2005-2018, maturą międzynarodową
(IB), maturą European Baccalaureate (EB), maturą zagraniczną, ubiegający się
o przyjęcie na studia zobowiązani są posiadać na świadectwie dojrzałości wyniki na
poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z biologii oraz z jednego przedmiotu do
wyboru: chemii, fizyki, języka obcego, informatyki, matematyki."

Więc biologia jest konieczna, może być poziom podstawowy (tylko masz za niego mniej punktów). Dodatkowo na ratownictwo w Gdańsku jest egzamin z pływania, więc musisz się tym zainteresować, zanim jeszcze przystąpisz do matury!

IMO napisać podstawę z biologii z niezłym wynikiem da się po przygotowaniu przez kilka miesięcy, ale jeśli startujesz od zera, to musisz systematycznie się pouczyć. No i polecam robić dużo oryginalnych arkuszy maturalnych, skoro z maturą dawno nie miałeś do czynienia
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość