Moje pytania dotyczące szkarłupni

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Moje pytania dotyczące szkarłupni

Post autor: Edziaaaaaa »

1) Nie za bardzo rozumiem czym jest ten cały układ wodny. Mam np. napisane w zeszycie, że nóżki ambulakralne ułatwiają zdobywanie pokarmu"- w jaki sposób? Przecież nie złapie rybki, czy tam czego.
2) Szkielet wewnętrzny ma formę jakby czaszki? Tzn to nie są kości nadające kształt (chyba, że mają coś takiego w ramionach ) tylko jakby jakaś kula, w której środku są narządy (np żołądek?)
3) Czy płyny krążące w układach: wodnym, hemalnym i pseudohemalnym różnią się jakoś? Czy mają jeden i ten sam skład? Płyny w układzie hemalnym nie mają żadnych barwników oddechowych?
4) Czy u szkarłupni występuje jeszcze trawienie wewnątrzkomórkowe?
5) Podobno niektóre szkarłupnie gdy jedzą, to wysuwają żołądek- w jakim celu?
6) Jak szkarłupnie mogą rozmnażać się wegetatywnie? Przez podział, fragmentację?
7) Czy szkarłupnie różnej płci spotykają się w celu zapłodnienia? Czy po prostu samiec wypuszcza do wody spermatofory i sobie plemniki pływają w morzu do czasu wpadnięcia do układu wodnego samicy?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące szkarłupni

Post autor: Edziaaaaaa »

Mam napisane w wademecum, że szkarłupnie mają: otwór gębowy, krótki przełyk, żołądek, jelito środkowe i jelito tylne z odbytem. Z tego wynika, że żołądek u nich zalicza się do jelita przedniego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości