Moje pytania dotyczące mięczaków

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Moje pytania dotyczące mięczaków

Post autor: Edziaaaaaa »

Kolejna dawka pytań
1) Nie za bardzo potrafię się połapać jeśli chodzi o narządy wymiany gazowej tych zwierząt. Co to są skrzela wtórne i czym się różnią od normalnych? I w zeszycie mam napisane jakieś płuca skórne nie wiem do czego ten termin mógł się odnosić. W dodatku mam jeszcze napisane, że niektóre ślimaki wtórnie wróciły do wody i mają płuco". W takim razie jak radzą sobie w wodzie?
2) Po co małże robią perły z ziarenka piasku?
3) Woda wpływa do jamy płaszcza przez otwór zwany syfonem wlotowym, omywa skrzela i wypływa syfonem odpływowym. Woda dostarcza do organizmu małża tlen i drobne zawiesiny organiczne stanowiące pokarm małża."- jak te zawiesiny organiczne przedostają się ze skrzeli do jelita?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące mięczaków

Post autor: Edziaaaaaa »

4) Muszla głowonogów podobno jest pod ich skórą, ale gdzie konkretnie?
5) Skąd się bierze powietrze/ woda w płucach głowonogów? Przecież nie mają żadnej tchawicy ani niczego takiego. Czy powietrze/ woda przenikają przez jamę płaszcza do płuc?
6) Czym różnią się zwykłe skrzela od skrzeli wtórnych mięczaków?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości