Teoria ewolucji Darwina.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
MPrawde
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2010, o 11:35

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: MPrawde »

malgosi35 pisze:
MPrawde pisze: Skoro więc pod tym względem teoria ewolucji jest sprzeczna z wynikami dotychczasowych badań w dziedzinie genetyki, to co jest potrzebne by nadal ją akceptować? Zdrowy rozsądek i prosta logika?
O, nie! Tu potrzebna jest już WIARA.
Wiesz co powtarzasz głupoty.
Te teorie trzyma przy życiu jedynie ograniczona zdolność poznawcza jej zwolenników.
To naprawdę najlepszy dowcip wszech czasów, wyśmiewający ludzki intelekt.
Przykro. Prawda nie zawsze jest miła. Jednak często może orzeźwić i poruszyć umysł do myślenia.
tego wszystkim tu życzę.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: malgosi35 »

Mimo wielu lat poszukiwań i szeregu przeprowadzonych badań naukowcom NIGDY aż do tej pory nie udało się potwierdzić i udowodnić teorii ewolucji na drodze mutacji. Jak na razie genetyka nie potwierdza tego, że jakiś gatunek istot żywych mógłby przekształcić się w jakiś zupełnie odmienny gatunek. Wprost przeciwnie, genetyka wskazuje jasno i wyraźnie, że są pewne wewnętrzne bariery i ograniczenia, których żaden organizm nie może przekroczyć.
Wiesz co. powtarzasz głupoty i manipulujesz
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: malgosi35 »

1. Dysponują dowodami.
2. Nie nie podam ci, sam poszukaj.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Bartek_DST »

MPrawde, A czy teoria Darwina wyklucza istnienie Boga ? Ja kocham Biologie a w Boga wierze i co problemu nie mam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Padre Morf »


Wiesz co. powtarzasz głupoty i manipulujesz

To nie głupoty, tylko światło z Brooklynu
MPrawde
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2010, o 11:35

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: MPrawde »

Bartek-DST pisze:MPrawde, A czy teoria Darwina wyklucza istnienie Boga ? Ja kocham Biologie a w Boga wierze i co problemu nie mam
Oczywiście teoria ewolucji przeczy istnieniu Boga.
robuściak
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2011, o 20:45

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: robuściak »

Witam znowu i chciałem zwrócić na fakt zwłaszcza tych co jednak wierzą w Boga ale i jednoczesnie wierzą iz Bóg tworzył poprzez ewolucje, że w Ksiedze Rodzaju czytamy iż Bóg chciał zobaczyć jak człowiek nazwie zwierzeta po tym jak je do niego przyprowadził. Wyklucza to całkowice wiec że człowiek formował sie. ze zwierząt, że tak powiem. Jest to tutaj: 1 MOJ. Rozdz.2, Werset 19.
Przytaczam to raczej jako kolejny powód do zastanowienia sie dla takich osób a nie jako kropkę w temacie choć dla mnie jest to wszystko oczywiste. Jest dokładnie wszystko tak jak jest opisane w Biblii. I jest mnustwo odkryć które te prawdy tylko potwierdzają. podzielę sie tutaj pewnym linkiem, tylko prosze nie pisać że to spreparowane bo po prostu byłoby to śmieszne. A na marginesie jeszcze- rówież raczej dla wierzących w Boga- życie pojawia sie natychmiast, dokładnie wedle uznania Boga i dowodem na to jest wskrzeszenie Jezusa Chrystusa.
Teraz odnośnie tego linku, który poprzedze cytatem z Biblii:
A w owych czasach, również i potem, gdy synowie bóży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły.(1MOJ. 6:4)
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: malgosi35 »

jak by co to znajdę oryginalny link do zdjęć tego mastodonta

A większość czaszek na tego typu zdjęciach ma diastemę między jedynkami, brak dolnych jedynek i przyciemnienie na szyjkach zębów po prawej od czwórki.
Oxeno
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 14:51

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Oxeno »

NIC w biologii nie ma sensu bez ewolucji przez naturalną selekcję.

Wspaniałość tego machanizmu jest jednocześnie przyczyną jego niezrozumienia przez tak wiele osób i w zasadzie nie można się temu dziwić. Nie są bowiem oczywiste jego pozornie paradoksalne związki geniuszu z całkowitą ślepotą, celowości z zupełną przypadkowością, przy czym wszystko dodatkowo rozpięte jest w takich przedziałach czasu, które wymykają się zdolnością do ich wyobrażenia.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: AnnaWP »

Oxeno pisze:NIC w biologii nie ma sensu bez ewolucji przez naturalną selekcję.

To bardzo ładne zdanie.

A co do teorii - strasznym nieporozumieniem jest stosowanie słowa teoria w potocznym znaczeniu - każdy ma swoją itd.
Teoria to pełne wyjaśnienie danego zjawiska, w oparciu o dowody. To nie jest gdybanie. Jeśli w nauce dana hipoteza staje się teorią, to znaczy że jest spójna z wiedzą i poparta dowodami.
CecyliaMielcarz
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 12:16

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: CecyliaMielcarz »

Jak byłam młodsza to zajmowałam się badaniami archeologicznymi, bardzo mi się podobało, głownie dlatego że koledzy buli wykształceni oraz mili. Jednocześnie wierzę w Boga. Więc jedno drugiego nie wyklucza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości