Medycyna po angielsku we Włoszech

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Medycyna po angielsku we Włoszech

Post autor: szczuroskoczek »

Cześć, poruszę wątek, który nie jest zbyt popularny na forum, a mianowicie studia medyczne za granicą. Chciałbym poznać wasze opinie, szczególnie doświadczenia tych, którzy już podjęli się tego wyzwania, czy tych, którzy dopiero planują swoją przygodę z medycyną czy stomatologią poza granicami naszego kraju. Niedawno dowiedziałem się o opcji studiowania medycyny po angielsku we Włoszech. W skrócie przedstawiam zasady. Jeśli macie równie interesujące informacje podzielcie się na forum, może ktoś z nich skorzysta Mnie szczególnie interesuje opcja anglojęzyczna. Wiem, że w Niemczech są całkiem przystępne zasady studiowania ale to tylko w języku Goethego Większość krajów w Europie daje możliwość studiowania medycyny niestety tylko w jednym języku.

Chętnych do studiów medycznych w języku angielskim we Włoszech zachęcam do poczytania o teście IMAT, w sieci są testy z zeszłych lat. Wbrew pozorom medycyna po angielsku to nie tylko UK, Irlandia i Holandia (były dwie uczelnie). 90 punktów do uzyskania, 1,5 za poprawną odpowiedź, -0,4 za błędną. Są uczelnie gdzie można mieć około 40-50% z testu i zostać przyjętym. Dobra opcja dla znających język i co istotne nie jest wymagany certyfikat językowy. Na półwyspie wychodzą z założenia, że sam fakt zaliczenia testu w obcym języku wystarczająco świadczy o umiejętnościach lingwistycznych kandydata. Tak więc jeśli komuś brakuje w PL punktów, a jest wystarczająco odważny i zna angielski to opcja we Włoszech jest dla niego. Pomijam walory studiowania w tam pięknym kraju.

Zachęcam do wypowiedzi polskich studentów z innych krajów. Czasem pojawiają się na forum oraz tych, którzy już mają plan, że za granicą podejmą studia.
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Medycyna po angielsku we Włoszech

Post autor: Ardorn »

szkoda że nie przedstawiłeś kosztów finansowych
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Medycyna po angielsku we Włoszech

Post autor: szczuroskoczek »

400-4000euro/rok zależy jaka jest sytuacja rodzinna. Tak więc kwoty przystępne.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Medycyna po angielsku we Włoszech

Post autor: szczuroskoczek »

I jak, są jacyś zainteresowani? Nie wierzę, że nikt nie studiuje za granicą
Medstudent1312
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2017, o 19:13

Re: Medycyna po angielsku we Włoszech

Post autor: Medstudent1312 »

Ja studiuje w Pavi. Polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości