Diagram Fazowy Amoniaku NH3

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
RafalM
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, o 15:38

Diagram Fazowy Amoniaku NH3

Post autor: RafalM »

Witajcie Przyjaciele,

Poszukuję diagramu fazowego amoniaku NH3 (stosunek temp/ciśnienie). Czy ktoś jest tak miły i pomoże mi w dostaniu tego diagramu?

Z góry dziękuję!.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Diagram Fazowy Amoniaku NH3

Post autor: Adax82 »

Amoniak w czystej postaci używany był i jest jako jeden z najważniejszych czynników chłodniczych. Szukaj zatem tego wykresu w działach Termodynamika Chłodnictwo Czynniki Chłodnicze.
Jeśli dostęp do bibliotek akademickich jest możliwy w wersji elektronicznej, to poszukaj w: Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Instytut Techniki Cieplej. Tam mają to na pewno, ale czy w wersji elektronicznej, to nie wiem. Ja korzystałem z tego w wersji papierowej.
RafalM
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2017, o 15:38

Re: Diagram Fazowy Amoniaku NH3

Post autor: RafalM »

A nie posiadasz może jeszcze tego w wersji papierowej? Jestem wstanie nawet zakupić go za jakąś symboliczną kwotę powiedzmy 100 zł. Poważnie go potrzebuję a mieszkam bardzo daleko od Wawy, do tego dzwoniłem w kilka miejsc i nigdzie nie mogę go znaleźć. Uczelnie mnie olały. Jeżeli możesz to proszę Cię Adax, pomóż mi a odwdzięczę się chociaż finansowo.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Diagram Fazowy Amoniaku NH3

Post autor: Adax82 »

RafalM

Tu nie chodzi o pieniądze ( nigdy bym Ci tego nie zaproponował ! ). Chodzi o to, że nie mam tego wykresu ale wiem gdzie z niego korzystałem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości