Rdestowiec ostrokończysty, robinia

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
bochen_91
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, o 21:37

Rdestowiec ostrokończysty, robinia

Post autor: bochen_91 »

Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu drzewa i krzewów z załączonych zdjęć. Próbowałem ustalić to samodzielnie ale nie udało mi się.

Jedna uwaga odnośnie drzewa - widoczne liście to powojnik, który oplata to drzewo. Samo drzewo liści nie ma, musi wystarczyć pokrój i kora. Może to jakiś orzech?

Będę wdzięczny za pomoc.
Załączniki
Krzew_2
Krzew_2
Krzew_2
Krzew_2
Krzew_1
Krzew_1
Krzew_1
Krzew_1
Drzewo, widoczny powojnik
Drzewo, widoczny powojnik
Drzewo
Drzewo
Drzewo
Drzewo
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Rdest ostrokończysty

Post autor: Pobóg »

Krzew_2 o dużych liściach, to ekspansywny rdestowiec ostrokończysty Reynoutria japonica.
Następny krzew nie wiem, coś mi trochę się kojarzy z suchodrzewem?
Drzewo wątpię czy ktoś oznaczy. Jest tylko zdjęcie kory. Ogólnego pokroju właściwie nie ma, bo z tego co widać nie ukształtowało się tak w sposób naturalny.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Rozpoznanie jednego drzewa i dwóch krzewów

Post autor: AnnaWP »

To zdecydowanie rdestowiec. Nie jest to krzew, a bylina.
Nie wiem
Kora silnie spękana - nie jest to zwyczajna robinia?
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Rozpoznanie jednego drzewa i dwóch krzewów

Post autor: Pobóg »

Słuszna uwaga, że rdestowiec to nie krzew a bylina. Po prostu nawiązałem do określeń osoby pytającej i nie sprostowałem. Odnośnie robinii też zastanawiałem się nad nią, kora pasuje, ale wysoko nie widać liści złożonych. Może w czasie wykonania zdjęcia już opadły, a może są wyżej poza kadrem? Trudno powiedzieć. Ja gdy widzę drzewo o niejednoznacznej korze/pokroju, ogołocone już z liści, wtedy staram się poszukać wśród liści opadłych. Gdy coś pasuje do kory, wtedy jeszcze trzeba rozejrzeć się, czy nie spadło z innego pobliskiego drzewa.
bochen_91
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, o 21:37

Re: Rozpoznanie jednego drzewa i dwóch krzewów

Post autor: bochen_91 »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Co do ostatniego drzewa, to właśnie nie było żadnych liści ani na drzewie ani pod nim, ale wszystko pasuje do Robinii Akacjowej.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość