Biotechnologia? Pomocy :(

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
myth
Posty: 1
Rejestracja: 6 gru 2017, o 17:57

Biotechnologia? Pomocy :(

Post autor: myth »

Nie wiem czy post w dobrej kategorii, piszę tutaj pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość
Jestem w klasie maturalnej i mam potworny mętlik w głowie. Jestem na biol-chem-mat i nie mam pojęcia, co dalej. Zdaję 4 rozszerzenia (mat,bio,chem,ang). Jest to dosyć niewygodne, ale robię tak bo naprawdę nie wiem co ze sobą począć, rozważałam milion kierunków z różnymi przedmiotami branymi pod uwagę Interesuje mnie biotechnologia, ale z tego co słyszę od wszystkich to jest kosmicznie ciężko znaleźć po tym pracę w Polsce i za granicą. Jak jest naprawdę? Czy te kilka lat ciężkich studiów można uznać za zmarnowane bo nie ma żadnych perspektyw? Wiem, że nie do końca tak jest, bo jak komuś naprawdę zależy to coś dobrego się znajdzie, jednak nie mam na tyle dużo lat żeby wiedzieć jak to wszystko wygląda w rzeczywistości Na lekarskim siebie nie widzę do końca, w dodatku chemia nie idzie mi aż tak dobrze żeby napisać ją na wysoki procent. Poprawianie matury z chemii też raczej nie wchodzi w grę. Czy ktoś mógłby się podzielić ze mną przemyśleniami? Ewentualnie zasugerować jakiś rozsądny kierunek?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Biotechnologia? Pomocy :(

Post autor: Piotrr »

spróbuj złożyć na 3 przedmiotowe medyczne na lek, tam możesz matma i biolą nadrobić chemię. wiele uczelni obecnie tak samo gratufikuje chemię i matematykę, wiec połączenie biologia i matma tez daje kilka możliwości. W miarę pewną alternatywą do medycznych są polibudy, ale tez musisz się rozeznać w czym jest łatwiej znaleźć pracę. Chyba już tradycyjnie polecam informatykę z ukierunkowaniem się na programistyke. Jednak nie są to łatwe studia i trzeba mieć do tego po prostu smykalke
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości