Książki do biologii i chemii (liceum). Co polecacie?

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
biochem490
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2017, o 05:00

Książki do biologii i chemii (liceum). Co polecacie?

Post autor: biochem490 »

Mam pytanie , mam około 1000 zł, który mogę przekazać tylko na książki. Jakie polecacie do biologii i chemii/liceum i ewentualnie niektóre mogą się też nadać na kierunek medyczny?
Medyk 300

Re: Książki do biologii i chemii (liceum). Co polecacie?

Post autor: Medyk 300 »

1000 zł, to bardzo dużo można wszystkie pozycje wykupić jeszcze zostanie. Chemia : persona pazdro maturalne abc, podreczniki: Operon, pazdro vademecum, persona vedenecum
Biologia: bukała i wszystko co z bukały, persona

Pominąłem Witowskiego celowo.
Ale do chemii na rozgrzewkę raczej warto.
Awatar użytkownika
Zbigniewwodec5
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2017, o 09:14

Re: Książki do biologii i chemii (liceum). Co polecacie?

Post autor: Zbigniewwodec5 »

Mogę pomóc w ćwiczeniach z piłką.
No ale tak, z 1000zł jeszcze Ci zostanie. Najlepiej odkupić od starszych roczników książki, wyjdzie taniej i na pewno polecą to co się przyda.
Awatar użytkownika
Tyler Durden
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2017, o 21:56

Re: Książki do biologii i chemii (liceum). Co polecacie?

Post autor: Tyler Durden »

Operony i Vademecum to można sobie podarować. Wiedza w nich zawarta jest okrojona. Zdecydowanie polecam Ci Biologia Ville Solomon Berg. Bardzo dobry podręcznik na początek. Można powiedzieć, że to Wstęp do biologii. Czyli wszystko po trochu, co pozwoli Ci na usystematyzowanie wiedzy.

Medycynę powiadasz? Cóż. Na pierwszym roku jest anatomia i z tego, co kojarzę, bardzo dużo osób jej nie zalicza. Możesz zacząć uczyć się z Atlasu anatomii Prometeusz. Drogie te trzy tomy, ale jak masz tyle kasy.

Jeśli chodzi o chemię to:

Chemia ogólna - Jones Atkins

Chemia organiczna - McMurry

uwielbiam te książki.

z fizyki polecam Podstawy fizyki - Halliday Walker
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość