WUM czy UM Lublin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cheryl_coled
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2016, o 09:13

WUM czy UM Lublin

Post autor: cheryl_coled »

Hej wszystkim, chciałabym zasięgnąć waszej rady. Dostałam się na lekarski do Warszawy i Lublina. Mieszkam w Lublinie i mam 230 km do Warszawy. Wydaje mi się, że wolałabym zostac w Lublinie, jednak obawiam się, że przełoży się to na moją przyszłosć. Mam tu na myśli wyniki leku, Warszawa bardzo często jest w czołówce, a Lublin na szarym końcu. Jak myślicie, WUM lepiej mnie przygotuje do tego egzaminu czy lepiej zostać w Lublinie, skoro mam do niego bardzo blisko?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: David »

Jeśli tylko wynik LEKu jest decydujący, to zostań w Lublinie, jak chcesz to i tu osiągniesz ładny wynik, a sama Warszawa staje się jednym, wielkim molochem do tworzenia lekarzy, nie sugeruj się tym co tu ludzie o WUMie wypisywali jeszcze 4-5 lat temu.
Generalnie jeśli chodzi o wybór Uczelni pamiętaj o dwóch typach ludzi oceniających uczelnie:
1) wszędzie dobrze gdzie nas nie ma- którzy każdy element na uczelni są w stanie skrytykować
2) ludzi podkreślający elitarność swojej uczelni- którzy nawet w dziadostwie szukają trzeciego czy czwartego dna, i cech które niby pozytywnie miałyby wpłynąć na ich proces kształcenia.
lykorz
xyyzzz
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2017, o 06:10

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: xyyzzz »

jak wygląda nauczanie modulowe w praktyce?
gdzie jest lepsza atmosfera?(podejście do studenta)
cheryl_coled
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2016, o 09:13

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: cheryl_coled »

Póki co, nauczanie modułowe to jeden wielki żart. Na uczelni panuje straszny chaos. Jeśli zastanawiasz się nad uczelnią z modułami to ja odradzam.
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: _kajka_ »

Potwierdzam. Na tą chwilę zdecydowanie odradzam Lublin.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: Piotrr »

opowiedzcie coś więcej, bo po waszych opiniach jestem niezmiernie ciekawy jak to wygląda &#128558
W końcu lekarz
Paulina_S
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2017, o 23:03

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: Paulina_S »

też jestem ciekawa jak to działa w praktyce , słyszałam że liczba rozbojów znacznie wzrosła
Xxxx
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2017, o 10:15

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: Xxxx »

Paulina_S pisze:
18 gru 2017, o 23:07
też jestem ciekawa jak to działa w praktyce , słyszałam że liczba rozbojów znacznie wzrosła
W tej chwili ja odradzam każdemu medycyne w Lublinie. Teraz panuje tu ogromny balagan, najpierw modul 0, który był calkowicie bez sensu (przez miesiac mielismy same wyklady, codziennie od 8-15), potem na sam poczatek najtrudniejszy układ nerwowy, z ktorego polowa roku musiala pisac poprawki, teraz modul kosci i miesni gdzie rozklad materialu jest po prostu nierealny do nauczenia np. dzien po egzaminie musielismy umiec cala czaszke na jedne cwiczenia. Mam nadzieje że za rok cos zmienia ale na chwile obecna nie polecam.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: WUM czy UM Lublin

Post autor: Piotrr »

a jak asystenci do tego podchodzą? nauczając w starym trybie na pewno muszą mnieć jakieś zdanie na temat dobrej zmiany?
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości