Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

ja starszyzna 93 chemię mam już niemalże ogarnięta. robie od jakiegoś miesiaca już same arkusze tak na 80-90%. niektore na 100% musze dopracować jeszcze chemię organiczną, ponieważ jeśli tracę punkty to właśnie na niej.
z biologią jestem w czarnej d. ale mysle ze ogarne ) jak przysiąde to dwa miesiące i też arkusze bede robic. obstawiam ze w tym roku jeszcze siade do biologii najpierw chcialam miec ogarnieta chemię.
1/6 SUM WLK
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Cappy »

Ja jestem pod wrażeniem, w jaki sposób jesteście w stanie zrobić całą chemię lub całą biologię w 2/3 miesiące?
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

bedziedobrzeXd pisze:
10 gru 2017, o 09:26
ja starszyzna 93
no to piona czyli nie jestem jedyna z tego zacnego rocznika. Celujesz w lek ?
kurcze jakbym miała jeszcze poprawiać chemię to chyba bym odpuściła. pamiętam ile mnie kosztowało żeby ją dobrze napisać, w życiu bym się nie podjęła powtórki biologia jednak dla mnie o wiele bardziej przystępna
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Do przody z chemia, biologia powoli.
Fizyka myślę o niej cały czas. Nie długo święta przerwa od pracy, mógłbym w święta ruszyć z fizyka podstawowa.
Jak znacie sprawdzone materiały na fizykę. Podzielcie się że mną. Jaki dobry zbiór rozwiązać, teoria z jakich książek.
Ja swoją maturę 2013 pisałem. Bardziej mam obawy przed opinia innych, że stary na poprawy, za stary na studia ale się tym nie przejmuję.


Cappy

Ja też się temu dziwię, że materiał idzie zrobić w 2/3 miesiące. Kiedyś po 50 zadań. Dzisiaj 50/ 75 stron rozwiązywania zadań. Chemia fajnie w estrach dzisiaj będę.

Może dzięki planowi, który zarzucilem. Weekendy tylko chemia, na tygodniu pon-pt sama biologia. Dlatego jest czas na fizykę, która chce urozmaicić z chemia w weekendy.
saguarowega
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2016, o 09:57

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: saguarowega »

Pytanie z chemii powiedzcie mi czy HF to jest mocny kwas czy słaby bo już zbyt wiele razy spotkałam się z różną wersja?
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

HF jest słabym kwasem ale każdy kolejny w grupie czyt. HCl, Hbr, HI to już są mocniejsze. HI jest najmocniejszym kwasem.
Im większa elektroujemnosc niemetalu, i mniejszy promień atomu, tym słabszy kwas.
tiamobianco
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2016, o 14:52

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: tiamobianco »

Ile spędzacie dziennie na naukę teorii i zadania? Bo nie mogę się nadziwić jak niektórzy tak dużo mają już przerobione.
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Ja ogólnie pracuje wiec nie ma mnie w domu 10-12h, ale jak wrócę z pracy chwilę odpoczywam, i zanużam się w książkach, staram się zrobić jeden dział. Więc czytam teorie z wszystkich książek i rozwiązuje zadania. Oczywiście jeśli dział jest długi to dzielę go na części dziś jutro pojutrze. Z biologia schodzi mi od 3-5h

Chemia w weekendy.
W chemii robię 10 stron i przerwa 10 stron i przerwa
( przerwa od 1/1,5h) i tak przez cały weekend.
Dlatego udaje mi się zrobić te 75 stron w sobotę i kolejne w niedzielę ale nie zawsze. Czasami zatrzymuje się na 50 stronie i koncze, bo zmęczenie i nuda robi swoje
Kończę organiczną powoli.
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Biologia 2-gi dzień z rzędu jak nic nie zrobiłem.
Wyrzuty sumienia się włączyły.
tiamobianco
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2016, o 14:52

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: tiamobianco »

no czyli jednak nie jest tak idealnie xd
hmmm ja nie tknęłam biologii już trzeci dzień, a chemii drugi, praca i świąteczne przygotowania sprawiły, że nie mam ani czasu ani siły na jakąś tam naukę xd
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Mam weekend 3,5 dnia wolnego
Nadrobić się
Narazie kawusia po pracy
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

jak tam ludziska?
1/6 SUM WLK
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Chemia przód. Biologia 100 lat za murzyństwem. Nie podoba mi się zbiór Persony do biologi za mało otwartych zadań. Większości zamknięte abc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość