Biomedica - zbiór zadań do biologii oraz Bukała

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
synek99
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2017, o 12:15

Re: Biomedica - zbiór zadań do biologii oraz Bukała

Post autor: synek99 »

Poproszę o biologię Villego pod choinkę, może dostanę, bo tani nie jest haha Dzięki za odpowiedź! Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: Biomedica - zbiór zadań do biologii oraz Bukała

Post autor: Hymenophyllum »

mario18 pisze:
22 gru 2017, o 10:34
Nie jest prawdą także to, że polecałem tylko te jedne książki gdyż w większości moich postów polecam także zbiory z Nowej Ery (Teraz matura), zbiory Pana Witowskiego, zbiór Pazdro (niebieski), zbiory Pani Bukały (choć te polecałbym przerobić raczej w drugiej klasie, bo są idealne do nauki teorii), z teorii vademecum Ewy Pyłki Gutowskiej i książki z nowej Ery „Biologia na czasie”. Teraz do tego dopisałbym także zbiór z chemii Pani Barbary Pac. Pisałem głównie o Biomedica bo mało kto miał te książki, a ludzie lubią znać nowości i to tyle.
Jeśli się myliłem, to przepraszam. Najbardziej zdziwiła mnie twoja opinia na temat tego zbioru, co z kolei skłoniło mnie do przejrzenia innych postów i stąd wnioski, które chciałem zweryfikować.

Opinia zaś zdziwiła mnie dlatego, że miałem te zbiory w ręce, czytałem zadania tam zawarte. Prawie wszędzie było polecenie podaj", niekiedy uzupełnione uzasadnij". Popatrz na nowe matury i zauważ, że wymagają one od zdającego formułowania złożonych odpowiedzi, wniosków, wyjaśniania zależności. Zadań tego typu (autorskich) w Biomedice nie jest wystarczająco dużo, co sprawia, że zbiory te prawdopodobnie byłyby dobre na starą maturę, nie na nową.
mario18
Posty: 20
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 10:42

Re: Biomedica - zbiór zadań do biologii oraz Bukała

Post autor: mario18 »

Nie ma sprawy Co do książek powiem tak, teraz do matury 2018 nie poleciłbym na pewno wydania 2016 zbioru Biomedica, którego dotyczył ten post. Teraz jest dużo nowych zbiorów do matury i ten stary się chowa. Jednakże polecam sprawdzić nowe wydanie Biomedica 2018 Na stronie wydawnictwa jest dodane demo każdego tomu i spokojnie można ocenić jakie teraz są tam zadania i repetytorium. Nie brakuje już tam zadań typu (wyjaśnij, określ, uzasadnij, wykaż, podaj, wymień), zadania mają tekst wstępny, schemat, tak jak powinno być.
To jest tak samo jak ze zbiorem z biologii wyd. Medyk, są tam zadania trudne, ale ciekawe, więc jedni go nie lubią bo uważają za niematuralny, a inni bardzo polecają. Ja należę do tych drugich. To samo ze zbiorami Pana Witowskiego.
Według mnie nie ma idealnego jednego zbioru do matury i każda z publikacji (Nowa Era, Omega, Pazdro, Witowski, Biomedica, czy Medyk) wnosi coś swojego i w każdej są zadania i lepsze i gorsze. Ja przyjmuję zasadę, że trzeba rozwiązywać zadań jak najwięcej, nie ma co się ograniczać do jednego zbioru, ale przede wszystkim trzeba rozwiązywać oryginalne arkusze!

Ogólnie zbiory są kwestią bardzo indywidualną i jednym się podobają te z zadaniami typowo na wiedzę, a innym te typowo na myślenie. Zależy kto z czym mam większy problem przy rozwiązywaniu arkuszy CKE.

Pozdrawiam serdecznie i Wesołych Świąt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość