Pytanie o ciekawy zestaw do mikroskopowania

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Pytanie o ciekawy zestaw do mikroskopowania

Post autor: Mysz256 »

Zainteresował mnie taki zestaw:
teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2828

Zawiera m.in. szkiełka oraz szereg barwników w różnych stężeniach. I tutaj pojawia się moje pytanie:
Czy dla laika, który przede wszystkim chce obserwować wszystko co mu wpadnie w ręce (woda, rośliny, kurz i tak dalej) będzie to przydatny zestaw? Czy może lepiej odpuścić sobie na razie barwniki na rzecz zestawu zawierającego skalpele, różne rodzaje nożyczek, igły i inne bardziej wymyślne rzeczy do amatorskiego preparowania?
Lub w skrócie - czy, jeśli mówimy o pierwszych krokach z mikroskopem, lepiej jest ciąć czy barwić preparaty.
(Opcję kupienia jedynie ogromnego zestawu szkiełek i pipet również rozważam, ale zależy mi też na zwiększeniu swojego pola manewru)
Pozdrawiam

(I mam nadzieję że to dobry dział)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Pytanie o ciekawy zestaw do mikroskopowania

Post autor: Boguslaw »

Wg mnie drogo, ale to rzecz zasobności portfela -)
Stosuje się raczej kupowanie konkretnych odczynników i barwników ukierunkowanych na interesujące nas dziedziny mikroskopii. Są sprzedawcy o bardzo bogatym spektrum oferowanej chemii w małych jednostkowych opakowaniach.
Mysz256 pisze:
25 gru 2017, o 14:16
czy, jeśli mówimy o pierwszych krokach z mikroskopem, lepiej jest ciąć czy barwić preparaty.
W zależności od dziedzin jakimi się zajmujemy, ale zapewne oba kierunki się uzupełniają.
Np. rośliny, grzyby itp. bez krojenia się nie obędą.
Na prawdziwy początek żyletka, igła, igła lekarska, zakraplacz od kropli i inne rzeczy jakie możemy mieć w domu spokojnie wystarczą.
Dużo szkiełek (podstawowych i nakrywkowych) bardzo ułatwia pracę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość