Niemowlaki....

Wszyscy o wszystkim ;) Nie bój się zadawać ważnych pytań i spróbuj swoich sił w luźnej rozmowie na każdy temat :P
Awatar użytkownika
dawidw

Niemowlaki....

Post autor: dawidw » 7 gru 2007, o 11:49

Jak podaje portal onet.pl:
Niemowlęta już w wieku 6 miesięcy potrafią rozpoznawać intencje innych osób. Naukowcy amerykańscy uważają, że małe dzieci w ciągu początkowych miesięcy życia opanowują umiejętność dokonywania społecznej oceny ludzi
-Nie zakładamy, że u niemowląt rozwija się moralność, ale uważamy, że potrafią odróżniać wrogów od przyjaciół i w zależności od tego, z kim mają do czynienia reagują pozytywnie lub negatywnie. Taka zdolność jest ważną podstawą do późniejszego rozwoju systemu wartości moralnych - mówi dr Kiley Hamlin, koordynująca badania.

Iwus

Re: Niemowlaki....

Post autor: Iwus » 7 gru 2007, o 13:08

dawidw, chyba nigdy nie miałeś kontaktu z niemowlakiem i nie wiesz jakie one potrafią być inteligentne i to niekoniecznie jak skończa 6 miesięcy.^-
Do tego nie potzreba było żadnych badan,to wiadomo od dawna.

Awatar użytkownika
dawidw

Post autor: dawidw » 7 gru 2007, o 17:45

Miałem, ale mało. W każdym razie dla mnie to co najmniej dziwne. :P

Awatar użytkownika
mila1301

Post autor: mila1301 » 7 gru 2007, o 19:49

Kiedyś w TVP 2 była seria programów o badaniach przeprowadzanych z udziałem dzieci. Bardzo to było ciekawe. :)
A swoją drogą to dziecko naprawdę odróżnia wroga od przyjaciela.

Awatar użytkownika
ziabol

Post autor: ziabol » 7 gru 2007, o 22:22

Ja się czuje czasami jak niemowlę...
Dzieciaki wyczuwają intencje ludzi instynktownie (tak mężczyzno coś takiego istenieje) i nie trzeba do tego badań tylko... poczuć
:)

bartoszbarylka

Post autor: bartoszbarylka » 27 paź 2017, o 12:00

Niemowlaki faktycznie potrafią być bardzo mądre i dlatego tez trzeba dbać o ich rozwój nie tylko biologiczny, ale także umysłowy i emocjonalny. Aby ułatwić życie sobie oraz mojemu dziecku, wyszukała specjalnie przydatne gadżety dla niemowlaka i powiem wam że większość z nich naprawdę się sprawdza!!

pantofelka

Post autor: pantofelka » 10 sty 2018, o 14:01

Iwus pisze:
7 gru 2007, o 13:08
dawidw, chyba nigdy nie miałeś kontaktu z niemowlakiem i nie wiesz jakie one potrafią być inteligentne i to niekoniecznie jak skończa 6 miesięcy.^-
Do tego nie potzreba było żadnych badan,to wiadomo od dawna.
Dokładnie - są przebiegłe :)

AnnaWP

Post autor: AnnaWP » 10 sty 2018, o 17:13

To nie jest wcale dziwne.
Dziecko już w wieku 3 miesięcy potrafi odpowiedzieć uśmiechem na uśmiech. To początek nauki rozpoznawania emocji. Nawet pies potrafi wyczuć (rozpoznać) stres i zdenerwowanie. Intencje przekładają się na emocje, a nauka rozpoznawania emocji była jedną z podstawowych w czasie rozwoju gatunku społecznego.

Awatar użytkownika
ceramic3

Post autor: ceramic3 » 9 lut 2018, o 17:57

Hm... Ja mam właśnie dość istotne pytanie... Czy jesteście może w stanie poradzić mi coś sprawdzonego w zakresie potówek u noworodka? Czy wiecie może jak się ich skutecznie pozbyć? Ja się właśnie w tym momencie zastanawiam czy na przykład coś stąd byłoby warte uwagi [mod] Co o tym myślicie? Czy Waszym zdaniem warto się do tych porad stosować? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady oraz sugestie w tym obszarze tematycznym :) Jestem pewien, że mi się przydadzą :)

ODPOWIEDZ