Krzywa wzorcowa spetroskopia

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Agaton1991
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2018, o 13:35

Krzywa wzorcowa spetroskopia

Post autor: Agaton1991 »

Cześć! Bardzo potrzebuję Waszej pomocy w temacie wykonania krzywej wzorcowej. Jestem tu nowa, mam nadzieję, że post piszę w odpowiednim temacie, w razie czego proszę o informację, umieszczę go gdzieś indziej.
Niedawno otrzymałam do badań spektrofotometr, niestety nigdy wcześniej nie pracowałam na takim sprzęcie, dużo o tym czytam jednak w dalszym ciągu mam pewne luki. Muszę stworzyć krzywą wzorcową. Badam komórki alg zielonych, a do krzywej wzorcowej potrzebuję podać ich stężenia. Wcześniej określałam mikroskopowo ilość komórek na cm^3, a to mi nic nie da. Czy myślicie, że najlepiej będzie suszyć próbki określając ilość alg w g/L? Nie mam również pojęcia jaką do krzywej wzorcowej wybrać długość fali.
Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczna za każdy komentarz.
tomaszp
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2013, o 15:09

Re: Krzywa wzorcowa spetroskopia

Post autor: tomaszp »

Cześć,

Co dokładnie badasz w tych komórkach? I czego krzywą wzorcową musisz stworzyć? Domyślam się, że krzywą wzorcową odnośnie ilości komórek alg w cm3 roztwor - pytam po podane zostało tylko co musisz użyć do krzywej wzorcowej, a nie czego ona ma dotyczyć

I czy stężenie barwników fotosyntetycznych tj. chlorofil można uznać w nich za stałe?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości