Matura 2019, cel woj-lek

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
zcru
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2018, o 17:35

Matura 2019, cel woj-lek

Post autor: zcru »

Cześć. Chcę ułożyć dobry plan nauki do matury w 2019, moim celem jest wojskowo-lekarski w Łodzi, jak nie wyjdzie to oficerska we Wrocławiu lub Gdyni. Zastanawiam się w jaki sposób się uczyć. Za cel obieram języki pomocne przy rozmowie kwalifikacyjnej, matematykę i chemię, bo i tak tego dużo a podobno chemia to najłatwiejsza z wymaganych matur. No i w sumie nie mam pojęcia jak to zrobić, mam różne pomysły w głowie, ale dobrze byłoby to skonsultować.

1.Czy jest ktoś kto przygotowywał się do matematyki PR z kursów matemaksa? Mam bowiem taki pomysł, by przerobić najpierw jego kurs podstawowy ze wszystkimi zadaniami, następnie wziąć się za rozszerzony, rozwiązywać regularnie arkusze z podstawy, po przerobieniu rozszerzenia jeszcze przerobić podręczniki z Oficyny Edukacyjnej (Kurczab, Świda) i rozwiązywać zbiory zadań Kiełbasy oraz arkusze maturalne PR. Tutaj kolejne pytanie, na stronie zadania.info jest generator arkuszy, czy ktoś z tego korzystał? Jest ok?

2.Nie wiem w jaki sposób uczyć się chemii, mam podręcznik cz.1. Nowej Ery, planuję dokupić cz.2. i podręczniki Danikiewicza do chemii organicznej, mam także zbiory zadań Witowskiego, maturalne karty pracy wraz z odpowiedziami i zbiór zadań i arkuszy Teraz Matura. Wydaje mi się, że to spokojnie powinno wystarczyć, bo to jest kilka tysięcy zadań. Zastanawiam się od czego zacząć, wpadł mi do głowy pomysł, by rozpocząć naukę od stechiometrii, gdyż tam jest bardzo mało teorii a bardzo dużo zadań, myślę, że to nie byłby zły pomysł rozwiązywać np.po 20 zadań dziennie w pełnej dokładności z analizą schematów i spokojnym wypisywaniem danych, szukanych, skupieniu się nawet na powtarzających zadaniach w 100% i w międzyczasie przerobić związki nieorganiczne, właściwości pierwiastków, redoksy, dalej co zostało. Arkusze po skończeniu całego materiału.

O języki nie pytam, z tym nie mam problemów. Chcę np.w ciągu 2-óch najbliższych dni ułożyć w excelu plan na każdy tydzień aż do matury z jakimiś lekkimi zapasami na sprawy losowe. Ile czasu powinienem przeznaczyć na powtórki przed maturą? Zakładając, że mamy połowę stycznia, rozsądnie przerobić to wszystko np.do lutego/marca 2019. czy to późno?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Matura 2019, cel woj-lek

Post autor: James Bond »

Jak późno? Beach please. Jesteś w najlepszym możliwym miejscu. Zazdro!
Ja bym pisal 4R bio chem mat fiz i cisnalbym. Ogarnij chemię później bio i później mat fiz. Masz mnoooooooooooostwo czasu. Spokojnie.
Nie musisz w Excelu robić planu. Na kartce wypisz i działaj
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości