Wybaczcie, ale nie wiem co to za gąsienica/larwa mola zbożowego?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
mlody411
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2011, o 12:30

Re: Wybaczcie, ale nie wiem co to za gąsienica/larwa?

Post autor: mlody411 »

Niedawno wprowadziłem się do nowego mieszkania na parterze po dwóch tygodniach odkryłem ze mam współlokatorów znalazłem ich w sypialni po wyłapaniu wszystkich po kilku dniach znowu się pojawiły. Z moich obserwacji wynika ze wyłażą z rogu ze szpary pomiędzy dywanem a ścianą
opis tej larwy zgadza się ze wcześniejszymi waszymi opisami jednak co jest ciekawe larwy te maja taki jakby butki rurkowate/kokony nie wiem jak to nazwać i te kokony są tego samego koloru co dywan w sypialni

Larwa ma około 1cm długości i porusza się po dywanie/ścianie
spróbuje lakierem tak jak we wcześniejszej wypowiedzi
Czy to jest ta sama larwa
Czy jest ona groźna dla ludzi?
Jak mogę unieszkodliwić te larwy ?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
Łowca
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2012, o 13:09

Re: Wybaczcie, ale nie wiem co to za gąsienica/larwa?

Post autor: Łowca »

Po rozmowie ze specjalistą wiem, że można użyć różnych markerów do oznaczenia rodzaju szkodnika, ułatwia to jego zwalczenie. Jak się dowiem więcej to napiszę.
Qwez
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2018, o 23:39

Re: Wybaczcie, ale nie wiem co to za gąsienica/larwa?

Post autor: Qwez »

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu jest. Do mojego pokoju wchodzą z zewnątrz takie bardzo małe gasieniczki larwy(nie mam pojeciajak to nazwać) jak u kolegi na zdjeciu tylko są CZERWONE! Znajduję je tylko na bialych ścianach, białych zaslonach, a nawet na łóżku, które też mam białe, tak jakby innegi koloru nie tolerowały. Nie mam pojęcia co to jest, nie mogę znaleźć żadnych informacji na ich temat, proszę pomóżcie, bo nie da się tak spokojnie żyć !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości