Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

fenytoina pisze:
10 sty 2018, o 07:23
Czy ktoś z Was mógłby określić, jak się zmieniła matura z biologii przez ostatnie lata? Trafiłam na takie z grubsza opinie, że jest potrzebne coraz więcej logicznego myślenia a coraz mniej wiedzy. Prawda to? Jakie macie odczucia?
Miałam wrażenie, że wiele zadań można odczytać z wykresów, schematów i nie trzeba się w nich odnosić do swojej wiedzy. Jakie macie zdanie?
Cel -> lek
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Wiedze trzeba mieć mniejszym większy stopniu. Logicznemu myśleniu trzeba w czymś pomóc.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

To mnie ostatnie posty pocieszyły Bo ja biologię dopiero zaczynam. Mam 75% więc wyszłam z założenia że po prostu muszę zrobić więcej zadań a nie uczyć się teorii i tego się trzymam. Szybka nauka z notatek i do zadań.




fenytoina - tak, wg nowej podstawy jest wiecej zadan na analize, logiczne myslenie
1/6 SUM WLK
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

bedziedobrzeXd pisze:
10 sty 2018, o 16:29
fenytoina - tak, wg nowej podstawy jest wiecej zadan na analize, logiczne myslenie
tylko że my piszemy jeszcze starą formułę
no nic, zresztą zobaczę jak siądę do arkuszy w wolnej chwili, na ile różnią się zadania w arkuszach dla starej i nowej formuły
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Właśnie o tym samym wczoraj myślałam, gdzieś nawet natknęłam się na taką informację, że wiele można z wykresów i tekstu wywnioskować, nie trzeba odtwarzać szczegółów z pamięci.
Ja się nie wypowiem, bo dopiero pierwszy raz podchodzę po latach ,a za moich czasów matura z biologi zupełnie inaczej wyglądała a egzaminy na akademie medyczną były testem wyboru abcd.
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Ostatnio robiłam arkusz z 2017 i nie wiem czy tylko takie wrażenie czy rzeczywiście tak było, ale wystarczyła podstawowa wiedza. Trzeba było ruszyć mózgiem tak naprawdę xd nie spinajmy się tak bardzo, trochę wiedzy + arkusze i myślę że będzie dobrze. Czytałam kiedyś blogi studentów medycyny i mieli podobne zdanie, że osoby mające większą wiedzę gorzej wypadły od tych, które oprócz nauki skupiły się też na rozwiązywaniu matur. Chyba w tym coś jest
Cel -> lek
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ile dziś zrobiliście? Ja dzisiaj dział z chemii Regułę Przekory.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Regula przekory - moj konik

Dziś zrobilam zadania z Witosa - estry i tluszcze + powtarzam organiczna od poczatku
1/6 SUM WLK
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Pisać tu. Pisać!

Jest ktoś kto zaczął przygode do poprawkowej w maju i pisze 3R od zera? Bo składanie deklaracji tuż tuż.
JolaMariola
Posty: 16
Rejestracja: 5 paź 2017, o 19:50

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: JolaMariola »

ja znaczy - biologie i chemie od zera, matme poprawiam
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Deklaracja złożona jeszcze przed świętami czy da się jakoś sprawdzić, czy szkoła przekazała deklarację do CKE / OKE? bo jakoś nie ufam temu gościowi który ją ode mnie przyjmował
saguarowega
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2016, o 09:57

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: saguarowega »

Ja już złożyłam we wrześniu xd moze nie zapomną zresztą wy nie zapomnijcie opłacić matur i zanieść potwierdzenia do szkoły ale powinni dzwonić jeśli byłoby coś nie tak
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Ja już formalności mam ogarnięte: deklaracje, opłaty, oke. Wiec zostaje tylko nauka. Dzis kończę materiał z biologii, w planach mam przerobić doświadczenia biologiczne Bukały i ruszam z maturami w między czasie ciągle coś powtarzając Może w końcu przeskocze moje 78% z biologii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości