Substancje przenikające z cytoplazmy do jądra komórkowego

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Alus1998
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2017, o 23:21

Substancje przenikające z cytoplazmy do jądra komórkowego

Post autor: Alus1998 »

Hej:) przygotowuję się do matury z biologii i rozwiązuje właśnie zadnia, powiedzcie mi prosze czy taka odpowiedz jest poprawna? Nie mam nauczyciela, który mógłby mi to sprawdzić, wiec muszę radzić się na forum. W odpowiedziach jest napisane, ze chodzi o mRNA. Nie pomyślałam o tym, ale wpadłam na coś innego. Zastanawiam się czy jest to poprawne rozumowanie i czy finalnie dostałabym za taką odpowiedz punkty na maturze. PoZdrawiam dokładnie chodzi o zadanie 49 b.
Załączniki
image.jpg
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Substancje przenikające z cytoplazmy do jądra komórkowego

Post autor: AnnaWP »

lepiej użyć mRNA, bo tRNA i rRNA, ani inne, drobnocząsteczkowe RNA, nie wychodzą z jądra.
BTW - dla bezpieczeństwa napisałabym polimeraza DNA, polimeraza RNA. Nigdy nie wiadomo, jak zmęczony sprawdzający to przeczyta, a w pierwszym momencie przeczytałam samo RNA.
Wlaz2
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2018, o 18:13

Re: Substancje przenikające z cytoplazmy do jądra komórkowego

Post autor: Wlaz2 »

Do poprzednika: jeśli tRNA nie wychodzi z jądra, (pomijając juz rRNA), to w takim razie synteza polipepetydow zachodzi tylko w jądrze ?

Przez pory w jądrze przenikają również inne cząsteczki, nie tylko mRNA.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Substancje przenikające z cytoplazmy do jądra komórkowego

Post autor: AnnaWP »

Ano racja, zafiksowałam się na przycinaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości