ekologiczna oczyszczalnia

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
kolega1975
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2013, o 19:23

ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: kolega1975 »

Witam. Mam pytanie. Chciałbym wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków. Czy do oczyszczalni ekologicznej mogę dostać jakąś dotację z funduszu ochrony środowiska? Może ktoś korzystał z jakiegoś dofinansowania lub dotacji.

Moderator: Zabrania się umieszczanie przekazów reklamowych bez zgody administracji (również z tych ukrytych).
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

[Link] ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: mariola2608 »

Moja mama się tym interesowała - u nas trzeba było złożyć wnioski do ARiMR kiedyś do takich oczyszczalni były dotacje z Unii (i chyba nadal są).
Bo ogólnie wnioski składa się do NFOŚiGW.
Generalnie można czekać na okazję", czyli np. gmina zajmuje się przetargiem (czy czymś w tym rodzaju), zbiera zainteresowanych i wyznacza jakąś ekipę do tego celu.
Kredytów na korzystny % udzielały też banki, ale trzeba mieć jakiś papierek poszukaj na innych stronach
Np. na forum kredytowym
Hatyyl
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2016, o 07:24

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: Hatyyl »

Sam założyłem ostatnio oczyszczalnię ekologiczną i jestem naprawdę zadowolony, świetna sprawa i do tego po jakimś czasie się zwraca takie coś więc warto
Konner
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2016, o 07:29

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: Konner »

Ja ostatnio zamontowałem sobie oczyszczalnię przydomową z radomia wydajną i jestem naprawdę zadowolony. Świetnie rozwiązanie, wiem że jest to inwestycja która się zwróci po kilku latach więc naprawde warto było sobie takie coś sprawić.
Ketharis
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 09:00

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: Ketharis »

Według mnie nowoczesne oczyszczalnie ścieków przydomowe to jest przyszłość i co raz więcej ludzi będzie je wybierać zamiast szamba, taka inwestycja się zwraca po kilku latach a po drugie dbamy o środowisko.
marysia22
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2017, o 11:17

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: marysia22 »

Ogólnie to nie jest prosty temat, a doodatkowo taka oczyszczalnia musi być stworzona na odpowiedniej glebie. U mnie ludzie porobili przydomowe i się okazało, że gleba nie przyjmuje czystej wody i jest problem.
lukasss
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2017, o 10:02

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: lukasss »

Każdy sposób by uchronić nasze środowisko jest dobry, tylko trzeba by wykonać wszystkie niezbędne pomiary czy faktycznie to działa, czy nie ma np przecieków do gleby. Trzeba by do tego wynając jakąś firme pomiarową i potem rozpropagować
MKZygu
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2018, o 12:09

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: MKZygu »

Witam,
mam w donu wybudowaną przydomowa oczyszczalnie ścieków. Oczyszczalnia powstała z inicjatywy projektu gminnego. W calej miejacowosci gmina nieodplatnie montowala przydomowe oczyszczalnie i ludzie z nimi musieli podpisac umowe że przez 5 lat oczyszczalnia jest obslugiwana przez gminę (serwis awarie itd.) Niestety nasz szanowny wójt wzia najtańszą firme ktora wygrala przetarg, bez wzgledu na technologie oczyszczania i ogolnie rzecz biorac oczyszczalnia nie dziala wylewa cale szambo do gleby.
Co radzicie zrobić zrobic poniewaz sam nie moge nic grzebac przy calym układzie. Wszystko jest jakby wlasnoscia gminy. Dopiero po 5 latach bedzie na wlasnosc moja. Gmina mnie zbywa mowi ze to moja wina bo np tluszcz jest w szambie itp. Co jest bez sensu bo po co mi szambo do ktotego czysta wode mam lac.
Poradzcie cos
Kalman2
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2018, o 09:20

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: Kalman2 »

Takie oczyszczalnie są bardzo dobre. Powinno powstawać ich coraz więcej.
Awatar użytkownika
wyniosla
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2018, o 07:27

Re: ekologiczna oczyszczalnia

Post autor: wyniosla »

Dokladnie- warto zadbac o nasze srodowisko bo ono samo o siebie nie zadba.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości