Notariusz

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Notariusz

Post autor: klakiereq »

Witam,

mam nadzieje, ze nie dubluje po raz kolejny tematu (sprawdzalam ale wiadomo.), jesli tak to bardzo przepraszam.
Jestem zainteresowana, jak wyglada sytuacja z wydaniem upowaznienia do zlozenia dokumentow na studia przez notariusza dla osoby trzeciej.
Prosze o wypowiedzi osob, ktore mialy z tym do czynienia, chodzi mi bowiem o orientacyjne i w miare swieze informacje.

Mianowicie, ile kosztuje wydanie takiego pelnomocnictwa?
Czy ktos sie orientuje, czy na farmacji SUM jest ono niezbednie wymagane?

Moj problem polega na tym, ze wybieram się na wakacje dosc daleko od Sosnowca, chcialabym sie zabezpieczyc na wszelki wypadek, by nie okazalo sie, ze musze na gwalt wracac, by zlozyc dokumenty, jesli pod koniec sierpnia pojawilaby sie jakas lista.
Nie wiem jednak, co bardziej mi sie oplaci, placic notariuszowi, czy wrocic ewentualnie ciut wczesniej z wakacji w razie potrzeby.

Czekam na odpowiedzi
anetta210
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2007, o 16:00

Re: Notariusz

Post autor: anetta210 »

Musisz iść z tą osobą do notariusza i udzielić jej pełnomocnictwa. O ile dobrze pamiętam zapłaciłam za to coś koło 25 zł. Potrzebne są dowody osobiste i Twój NIP. Nie wiem jak to wygląda na SUM, ale na innych uczelniach, np. we Wrocławiu na AM dokumenty mogła złożyć tylko osoba upoważniona
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Notariusz

Post autor: Litawor »

Ta osoba nie musi iść z Tobą do notariusz, potrzebujesz tylko jej danych (co jest logiczne - po co czyjaś zgoda, żebyś upoważniła go do dysponowania Twoimi dokumentami? ale mówię to z własnego doświadczenie, nie tylko ze względu na logikę).
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Notariusz

Post autor: damian552 »

No moim zdaniem to takie logiczne nie jest, może ta osoba poprostu sobie nie życzy żeby ktoś ją upoważniał do dysponowania dokumentami.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Notariusz

Post autor: Litawor »

A jaką jej to robi różnicę? Jak nie chce, to nie będzie nimi dysponowała i tyle. Tylko osoba upoważniająca coś tutaj ryzykuje. Upoważnić możesz każdego, dane tej osoby są potrzebne tylko w celu jej późniejszej identyfikacji.
michuwybran
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2018, o 12:35

Re: Notariusz

Post autor: michuwybran »

W sprawie upoważnień korzystam zawsze z usług notariusza i możesz upoważnić osobe która nawet o tym nie wie że jest upoważniona pewnie zależy do czego ale przeważnie tak jest.
wcodziennosc
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2018, o 07:57

Re: Notariusz

Post autor: wcodziennosc »

takie coś jest super tanie, już dawno to robiłam u [mod] i z tego co pamiętam to nie było to nawet 50 zł tylko mniej
paulewan
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2019, o 11:34

Re: Notariusz

Post autor: paulewan »

ja korzystałam z usług tego biura [mod] i było fajnie cenowo a co najważniejsze szybko polecam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości