Studia II stopnia, biotechnologia UJ po inżynierce

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
rouele
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2018, o 16:47

Studia II stopnia, biotechnologia UJ po inżynierce

Post autor: rouele »

Cześć
Jako że moje studia techniczne na kierunku chemicznym powoli dobiegają końca, zastanawiam się nad dalszym tokiem mojej nauki . Ostatnio wpadł mi do głowy pewien pomysł, a mianowicie biotechnologia molekularna na UJ. Od czasów gimnazjum biologia była moim ulubionym przedmiotem, matura z biologii poszła mi lepiej niż z chemii, jednak jakoś trafiłam na kierunek chemiczny . Lubię chemię, ale na moim kierunku więcej jest rzeczy technicznych niż czysto chemicznych, dlatego chciałam coś zmienić. Stąd moje pytania. Myślicie, że to dobry pomysł? Czy w przyszłości łatwiej mi będzie o pracę po takim miksie, czy wręcz przeciwnie? Może lepiej iść dalej na studia techniczne, tylko takie bardziej związane z chemią np. technologię chemiczną. Jeżeli są tu osoby, które również się przebranżowały, proszę o komentarz czy warto było . Jest jeszcze kwestia dostania się na ten kierunek, w rekrutacji liczy się ocena ze studiów I stopnia i punkty z egzaminu wstępnego. W informacji o rekrutacji nie ma żadnych wzmianek,że ktoś musi być po biotechnologii, trzeba mieć tylko dyplom ukończenia I stopnia. Nie ma żadnych informacji o konieczności chodzenia na jakieś zajęcia wyrównawcze oprócz dwóch przedmiotów. Jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji i brał udział w rekrutacji na biotechnologię na UJ po innym kierunku proszę o komentarz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości