Kiedy obraz nie powstaje?

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
Penny+Lane
Posty: 45
Rejestracja: 9 sie 2016, o 07:35

Kiedy obraz nie powstaje?

Post autor: Penny+Lane »

Jeśli przedmiot znajduje się na ognisku to czy obraz powstaje gdy mamy do czynienia z soczewką wklęsłą i zwierciadłem wypukłym?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Kiedy obraz nie powstaje?

Post autor: kliop »

W obu przypadkach powstaje Na takie pytania odpowiada się rysując schemat biegu promieni. Mówi się o soczewce rozpraszającej, nie wklęsłej (chyba, że się zmieniło mianownictwo od czasu mojego liceum) Natomiast obraz nie powstaje, kiedy przedmiot znajduje się w ognisku zwierciadła wklęsłego.
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Kiedy obraz nie powstaje?

Post autor: Adenina_ina »

Nie kojarzę jak było w liceum, ale na biofizyce było ze obraz nie powstaje wogole gdy x=f dla soczewki skupiającej, po prostu. Mam nadzieje ze coś pomogłam
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Kiedy obraz nie powstaje?

Post autor: Adenina_ina »

Przy rozpraszającej z tego co kojarzę gdy jest umieszczony w ognisku pozornym to tez nie powstaje.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Kiedy obraz nie powstaje?

Post autor: kliop »

obraz nie powstaje wogole gdy x=f dla soczewki skupiającej
tak, wtedy też nie powstaje
rozpraszającej z tego co kojarzę gdy jest umieszczony w ognisku pozornym to tez nie powstaje
tutaj powstaje między przedmiotem a soczewką
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości