Bioetyka - akty prawne - klonowanie

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Bioetyka - akty prawne - klonowanie

Post autor: Morgotheron »

Może wiecie jakie akty prawne regulują klonowanie ludzi, zwierząt i ludzkich komórek macierzystych? Jak to wygląda? Czy jest to dozwolone na świecie itp.
m_samozwaniec
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:27

Re: Bioetyka - akty prawne - klonowanie

Post autor: m_samozwaniec »

Konwencja o prawach człowieka i biomedycynie zabrania klonowania ludzi. Jeśli chodzi o komórki macierzyste, to nie wiem jak to wygląda na ten rok, ale polskie prawo chyba nie odnosi się do nich w żaden sposób. A zwierzęta - to już w ogóle nie jestem pewna, ale chyba jest dozwolone, ale w jakichś ściśle określonych warunkach i celu.
Mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomogłam c:
sskijop
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2017, o 07:13

Re: Bioetyka - akty prawne - klonowanie

Post autor: sskijop »

nie etyczne
chroboczek
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2018, o 14:35

Re: Bioetyka - akty prawne - klonowanie

Post autor: chroboczek »

Kojarze dyskusje na ten temat ale wszystkie skończyły sie raczej na sugestiach albo planach wprowadzenia ustawy. Aktualnie prawo tego chyba nie reguluje, w każdym razie nie zakazuje (mowa o klonowaniu zwierząt oczywiście a nie ludzi).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości