Długość naczyń krwionośnych człowieka

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
anatom02
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, o 15:40

Długość naczyń krwionośnych człowieka

Post autor: anatom02 »

Witajcie!
Czytałem na wielu stronach internetowych, że długość naszych naczyń wynosi ponad 140000 km! Powiedziałem to koledze matematykowi, a on z góry to zakwestionował. Mam wątpliwości - jaka jest prawda?
Dzięki za odpowiedź!
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Długość naczyń krwionośnych człowieka

Post autor: kliop »

To może być prawda Nie jest tak, że biegnie sobie tętnica i daje towar wszystkim komórkom w odległości 1cm od niej. Organizm musi być usiany naczyniami, żeby odżywić swoje komórki, bo zdolności dyfundowania są nieduże.
chroboczek
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2018, o 14:35

Re: Długość naczyń krwionośnych człowieka

Post autor: chroboczek »

Niesamowite jak organizm ludzki jest skomplikowany i idealny zarazem, jak to wszystko jest super pomyślane zeby sie ze wszystkim dobrze łączyło, współdziałało i grało. Szkoda tylko że są choroby i nie u każdego wszystko funkcjonuje idealnie. Myślicie że przyjdą takie czasy np za kilka tysięcy lat że nie bedzie chorób bo technologia będzie sobie z nimi radziła na wstępie? A może organizm ludzki w drodze ewolucji odpowie na zagrożenia chorobowe uodparniając się na nie?
Grace579
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2018, o 07:56

Re: Długość naczyń krwionośnych człowieka

Post autor: Grace579 »

Myslę, że nie, że biologia będzie zawsze ten ktok przed nami, że nie da się wszystkiego obliczyć - komórki dowolnie się będą mutować i powstaną nowe schorzenia. Zresztą teraz plagą są choroby psychiczne, więc tu raczej bym się w tę stronę kierowała.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości