Za co na początku "ugryźć" olimpiadę biologiczną?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
poprostukasia
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2018, o 20:59

Za co na początku "ugryźć" olimpiadę biologiczną?

Post autor: poprostukasia »

Hej. Jestem w 1 klasie liceum i zdecydowałam że chce spróbować swoich sił w olimpiadzie biologicznej ( trochę żałuję że dopiero teraz bo zmarnowalam pół roku, który mogłam poświęcić na naukę.) Jestem w totalnej kropce. Nie wiem od czego zacząć, jak się za to zabrać. Z książek mam tylko 1 i 3 część podręcznika Biologia na czasie Nowej Ery, Repetytorium Teraz Matura, 2 książki pani Bukaly i Campbella. Wiem że to dość ubogi asortyment. ale ja nawet nie wiem z jakich książek powinnam korzystać toteż nie wiem jakie kupić ( Oczywiście czytałam wykaz zalecanych książek jednak te tytuły nic mi nie mówią a przecież nie będę kupować wszystkich. ) Bylabym niezmiernie wdzieczna za każdą wskazówkę i dobrą radę. Jak to było w waszym przypadku? W której klasie zdecydowaliscie sie brać udział w olimpiadzie? Czy mieliście laureata konkursu przedmiotowego z biologiiw gimnazjum (ja niestety nie mam ) Jak się za to zabieraliscie i od czego zaczeliscie ? Jakie książki polecacie a jakie lepiej sobie odpuścić ?

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź :*
Z góry DZIĘKUJĘ!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość